Poletni delovni čas blagajne in knjigarne: med tednom 10.00–19.00, ob sobotah 10.00–13.00 in uro pred predstavo

Sunday, 1 October 2017

Schockheaded Peter
18.00 Cankarjev dom (Linhartova dvorana / Linhart Hall)

The Tiger Lillies, Julian Crouch, Phelim McDermott
Schockheaded Peter

Director: Ivana Djilas
12+, 90 min
Bizarre Operetta
Slovensko narodno gledališče Nova Gorica / Slovenian National Theatre Nova Gorica

Monday, 2 October 2017

Tomorrow's Party
9.30 Lutkovno gledališče Ljubljana / Ljubljana Puppet Theatre (Veliki oder / Grand Stage)

Toon Tellegen
Tomorrow's Party

Director: Martina Maurič Lazar
3+, 45 min
Puppet Performance
Lutkovno gledališče Ljubljana / Ljubljana Puppet Theatre
Mishmash Bakery
11.00 Lutkovno gledališče Ljubljana / Ljubljana Puppet Theatre (Šentjakobski oder / St. Jacob's Stage)

Svetlana Makarovič
Mishmash Bakery

Director: Jure Novak
5+, 50 min
Dramatic Performance
Slovensko ljudsko gledališče Celje / Celje People’s Theatre
little blue and little yellow
11.00 Cankarjev dom (Kosovelova dvorana / Kosovel Hall)

Leo Lionni
little blue and little yellow

Director: Miha Golob
3+, 40 min
Puppet Performance
Lutkovno gledališče Maribor / The Puppet Theatre Maribor
Mishmash Bakery
17.00 Lutkovno gledališče Ljubljana / Ljubljana Puppet Theatre (Šentjakobski oder / St. Jacob's Stage)

Svetlana Makarovič
Mishmash Bakery

Director: Jure Novak
5+, 50 min
Dramatic Performance
Slovensko ljudsko gledališče Celje / Celje People’s Theatre
Hamlet and a Half
19.00 Cankarjev dom (Klub / Club)

Jaka Andrej Vojevec
Hamlet and a Half

Director: Jaka Andrej Vojevec
12+, 70 min
Dramatic Performance
Celinka, Cankarjev dom, Bufeto, SeVeDa

Tuesday, 3 October 2017

Animal News
10.00 Lutkovno gledališče Ljubljana / Ljubljana Puppet Theatre (Veliki oder / Grand Stage)

Primož Suhodolčan
Animal News

Director: Ajda Valcl
6+, 45 min
Dramatic Performance
Gledališče Koper / Koper Theatre
Heart and Belly Button
17.00 Lutkovno gledališče Ljubljana / Ljubljana Puppet Theatre (Veliki oder / Grand Stage)

Katja Kähkönen, Mateja Ocepek, Katja Povše
Heart and Belly Button

Directors: Katja Kähkönen, Mateja Ocepek, Katja Povše
2+, 45 min
Experiential Performance – an Interactive Journey into the Human Body
Gledališče za dojenčke in malčke AEIOU in Hiša otrok in umetnosti / AEIOU Theatre for Babies and Toddlers andThe House of Children and Arts
Romeo and Juliet
18.00 Cankarjev dom (Štihova dvorana / Štih's Hall)

W. Shakespeare and Creative Team
Romeo and Juliet

Director: Maruša Kink
11+, 60 min
Dramatic Performance
Margareta Schwarzwald in Cankarjev dom / Margareta Schwarzwald and Cankarjev dom

Wednesday, 4 October 2017

Heart and Belly Button
9.30 Lutkovno gledališče Ljubljana / Ljubljana Puppet Theatre (Veliki oder / Grand Stage)

Katja Kähkönen, Mateja Ocepek, Katja Povše
Heart and Belly Button

Directors: Katja Kähkönen, Mateja Ocepek, Katja Povše
2+, 45 min
Experiential Performance – an Interactive Journey into the Human Body
Gledališče za dojenčke in malčke AEIOU in Hiša otrok in umetnosti / AEIOU Theatre for Babies and Toddlers andThe House of Children and Arts
I wish…
18.00 Lutkovno gledališče Ljubljana / Ljubljana Puppet Theatre (Šentjakobski oder / St. Jacob's Stage)

Jakob Adamič Šeme, Jona Dežman, Manca Gosenca, Pika Kovač, Lota Martinjak, Manca Mihorko, Ajša Ocvirk, Neja Smontara, GeaStošicki, Maruša Škrjanc
I wish…

Director: Juš A. Zidar
10+, 80 min
Dramatic Performance
SNG Drama Ljubljana / Slovenian National Theatre Drama Ljubljana

Thursday, 5 October 2017

What if…
9.30 Lutkovno gledališče Ljubljana / Ljubljana Puppet Theatre (Veliki oder / Grand Stage)

Nebojša Pop Tasić
What if…

Director: Marko Bulc
5+, 55 min
Puppet Performance
Lutkovno gledališče Maribor / The Puppet Theatre Maribor
The Naughty Pigs
10.00 Lutkovno gledališče Ljubljana / Ljubljana Puppet Theatre (Mali oder / Small Stage)

Manica K. Musil
The Naughty Pigs

Director: Miha Golob
3+, 50 min
Puppet Performance
Lutkovno gledališče Maribor / The Puppet Theatre Maribor
The Naughty Pigs
17.00 Lutkovno gledališče Ljubljana / Ljubljana Puppet Theatre (Mali oder / Small Stage)

Manica K. Musil
The Naughty Pigs

Director: Miha Golob
3+, 50 min
Puppet Performance
Lutkovno gledališče Maribor / The Puppet Theatre Maribor
Theatre from Z to A
18.00 Lutkovno gledališče Ljubljana / Ljubljana Puppet Theatre (Šentjakobski oder / St. Jacob's Stage)

Ira Ratej
Theatre from Z to A

Director: Ivana Djilas
6+, 55 min
Dramatic Performance
SNG Drama Maribor / The Slovene National Theatre Maribor
Nellie Goodbye
20.00 Lutkovno gledališče Ljubljana / Ljubljana Puppet Theatre (Oder pod zvezdami / Stage under the Stars)

Lutz Hübner
Nellie Goodbye

Director: Jaša Koceli
12+, 90 min
Musical Performance
Lutkovno gledališče Ljubljana / Ljubljana Puppet Theatre

Friday, 6 October 2017

The Shit Book: The Poop Book
9.30 Lutkovno gledališče Ljubljana / Ljubljana Puppet Theatre (Mali oder / Small Stage)

Pernilla Stalfelt
The Shit Book: The Poop Book

Director: Ivica Buljan
2+, 40 min
Children's Performance
Mini teater, Novo kazalište Zagreb / Mini Theatre, Novo kazalište Zagreb (Croatia)
Andrew Sleepless
10.00 Lutkovno gledališče Ljubljana / Ljubljana Puppet Theatre (Šentjakobski oder / St. Jacob's Stage)

Barbara Simoniti
Andrew Sleepless

Director: Jack Timmermans
3+, 40 min
Dance Puppet Performance
Lutkovno gledališče Maribor / The Puppet Theatre Maribor
Pinocchio
11.00 Lutkovno gledališče Ljubljana / Ljubljana Puppet Theatre (Veliki oder / Grand Stage)

Carlo Collodi
Pinocchio

Director: Silvan Omerzu
6+, 60 min
Puppet Performance
Lutkovno gledališče Ljubljana / Ljubljana Puppet Theatre, Umetniško društvo Konj
Andrew Sleepless
17.00 Lutkovno gledališče Ljubljana / Ljubljana Puppet Theatre (Šentjakobski oder / St. Jacob's Stage)

Barbara Simoniti
Andrew Sleepless

Director: Jack Timmermans
3+, 40 min
Puppet Performance
Lutkovno gledališče Maribor / The Puppet Theatre Maribor
Once We Got Lost
19.30 Lutkovno gledališče Ljubljana / Ljubljana Puppet Theatre (Oder pod zvezdami / Stage under the Stars)

Lotte Faarup
Once We Got Lost

Director: Anja Suša
12+, 70 min
Dramatic Performance
Lutkovno gledališče Ljubljana / Ljubljana Puppet Theatre

Saturday, 7 October 2017

Doodledee, It's Me!
10.00 Lutkovno gledališče Ljubljana / Ljubljana Puppet Theatre (Veliki oder / Grand Stage)

Katja Kähkönen, Mateja Ocepek, Katja Povše, Sanja Tropp Frühwald
Doodledee, It's Me!

Directors: Katja Kähkönen, Sanja Tropp Frühwald
6 months, 30 min
Visual, Dance and Theatrical Performance
Plesni Teater Ljubljana, Gledališče za dojenčke in malčke AEIOU / Dance Theatre Ljubljana and AEIOU Theatre for Babies and Toddlers
Goose the Bear
11.00 Lutkovno gledališče Ljubljana / Ljubljana Puppet Theatre (Mali oder / Small Stage)

Katja Gehrmann
Goose the Bear

Director: Ivana Djilas
2+, 45 min
Puppet Performance
Lutkovno gledališče Ljubljana / Ljubljana Puppet Theatre
Goose the Bear
16.00 Lutkovno gledališče Ljubljana / Ljubljana Puppet Theatre (Mali oder / Small Stage)

Katja Gehrmann
Goose the Bear

Director: Ivana Djilas
2+, 45 min
Puppet Performance
Lutkovno gledališče Ljubljana / Ljubljana Puppet Theatre
20,000 Leagues Under the Sea
18.00 Cankarjev dom (Linhartova dvorana / Linhart Hall)

Jules Verne
20,000 Leagues Under the Sea

Director: Matjaž Pograjc
6+, 50 min
Dramatic Performance
Anton Podbevšek Teater / Anton Podbevšek Theatre
Do you wish to receive schedule and news by email?