PISAVA
VELIKOST

CTRL+ ZA POVEČAVO
CTRL- ZA POMANJŠAVO

VELIKE/MALE
STIL

Program

PETEK, 23. september 2022

9.30, Lutkovno gledališče Ljubljana (Mali oder LGL)
Gnezdo
Partículas Elementares (Portugalska)

GNEZDO
Lutkovna predstava 

3+, 35 min, brez besed
11.00, Lutkovno gledališče Ljubljana (Šentjakobski oder LGL)
Macbeth Muet
La Fille du Laitier (Kanada)

MACBETH MUET
Lutkovna distrukcija

Za mladino (14+) in odrasle, 55 min, brez besed
17.00, Lutkovno gledališče Ljubljana (Mali oder LGL)
Gnezdo
Partículas Elementares (Portugalska)

GNEZDO
Lutkovna predstava 

3+, 35 min, brez besed
18.30, Lutkovno gledališče Ljubljana (Tunel LGL)
Turistična melanholija
Oligor y Microscopía (Španija, Mehika)

TURISTIČNA MELANHOLIJA 
Dokumentaristična uprizoritev

Za mladino (12+) in odrasle, 85 min 
V španščini z angleškimi nadnapisi
 
20.00, Lutkovno gledališče Ljubljana (Šentjakobski oder LGL)
Macbeth Muet
La Fille du Laitier (Kanada)

MACBETH MUET
Lutkovna distrukcija

Za mladino (14+) in odrasle, 55 min, brez besed
21.00, Lutkovno gledališče Ljubljana (Oder pod zvezdami LGL)
Koncert 
21:00 Irena Z. Tomažin (Slovenija), Frederic D. Oberland, Fanny Beguely (Francija)
22:00 Ryoichi Kurokawa (Japonska)
23:00 Bowrain (Tine Grgurovič) in Yanoosh 
Festival SONICA

SOBOTA, 24. september 2022

10.00, Lutkovno gledališče Ljubljana (Mali oder LGL)
Gnezdo
Partículas Elementares (Portugalska)

GNEZDO
Lutkovna predstava 

3+, 35 min, brez besed
11.00, Lutkovno gledališče Ljubljana (Veliki oder LGL)
Sonja in Alfred
Teatro Gioco Vita (Italija)

Senčna predstava 

4+, 50 min, v angleščini (s prevodom)
17.00, Lutkovno gledališče Ljubljana (Veliki oder LGL)
Sonja in Alfred
Teatro Gioco Vita (Italija)

Senčna predstava 

4+, 50 min, v angleščini (s prevodom)
18.30, Lutkovno gledališče Ljubljana (Oder pod zvezdami LGL)
Peskovnik
Lutkovno gledališče Ljubljana (Slovenija)

Ustvarjalno igrišče 

5+, 50 min, brez besed 
20.00, Lutkovno gledališče Ljubljana (Šentjakobski oder LGL)
Carte Blanche
Michal Svironi (Izrael)

Vizualna intimna izpoved 

Za odrasle, 60 min
21.15, Lutkovno gledališče Ljubljana (Tunel LGL)
Turistična melanholija
Oligor y Microscopía (Španija, Mehika)

TURISTIČNA MELANHOLIJA 
Dokumentaristična uprizoritev

Za mladino (12+) in odrasle, 85 min 
V španščini z angleškimi nadnapisi
 

NEDELJA, 25. september 2022

10.00, Lutkovno gledališče Ljubljana (Preddverje VO)
Igrivi toni
Toihaus Theater (Avstrija)

Taktilna in doživljajska predstava 

1–8 , 50 min, brez besed
11.00, Lutkovno gledališče Ljubljana (Veliki oder LGL)
Veliki pok
Lutkovno gledališče Klajpeda (Litva) in Kolektiv Itim (Izrael) 

Lutkovna kinematografija 

5+, 45 min, brez besed
15.00, Cankarjev dom (Štihova dvorana)
Korpus
Xavier Bobés (Španija)

Gledališka poezija 

Za mladino (14+) in odrasle, 50 min, brez besed 
16.00, Lutkovno gledališče Ljubljana (Preddverje VO) 
Igrivi toni
Toihaus Theater (Avstrija)

Taktilna in doživljajska predstava 

1–8 , 50 min, brez besed
17.00, Lutkovno gledališče Ljubljana
Veliki pok
Lutkovno gledališče Klajpeda (Litva) in Kolektiv Itim (Izrael) 

Lutkovna kinematografija 

5+, 45 min, brez besed
17.00, Lutkovno gledališče Ljubljana (Tunel LGL)
Turistična melanholija
Oligor y Microscopía (Španija, Mehika)

TURISTIČNA MELANHOLIJA 
Dokumentaristična uprizoritev

Za mladino (12+) in odrasle, 85 min 
V španščini z angleškimi nadnapisi
 
18.00, Lutkovno gledališče Ljubljana (Kulturnica, Židovska steza)
Temnica
Lutkovno gledališče Ljubljana (Slovenija) 

Lutkovni kabaret 

Za odrasle, 75 min
V okviru evropskega projekta Puppets & Design
18.00, Cankarjev dom (Štihova dvorana)
Korpus
Xavier Bobés (Španija)

Gledališka poezija 

Za mladino (14+) in odrasle, 50 min, brez besed 
14.00, Cankarjev dom (Linhartova dvorana)
Veliki Kozel
Cie Mossoux-Bonté (Belgija)

Ples prividov in skrivnosti 

Za mladino (15+) in odrasle, 70 min
20.30, Lutkovno gledališče Ljubljana (Kulturnica, Židovska steza)
Temnica
Lutkovno gledališče Ljubljana (Slovenija) 

Lutkovni kabaret 

Za odrasle, 75 min
V okviru evropskega projekta Puppets & Design
16.00, Cankarjev dom (Štihova dvorana)
Korpus
Xavier Bobés (Španija)

Gledališka poezija 

Za mladino (14+) in odrasle, 50 min, brez besed 

PONEDELJEK, 26. september 2022

9.00, Lutkovno gledališče Ljubljana (Preddverje VO)
Igrivi toni
Toihaus Theater (Avstrija)

Taktilna in doživljajska predstava 

1–8 , 50 min, brez besed
10.00, Blejski grad
LUTKARSTVO NA ROBU 
Okrogla miza ob izdaji 61. številke revije Lutka 
14.00, Cankarjev dom (Linhartova dvorana)
Veliki Kozel
Cie Mossoux-Bonté (Belgija)

Ples prividov in skrivnosti 

Za mladino (15+) in odrasle, 70 min
16.00, Cankarjev dom (Štihova dvorana)
Korpus
Xavier Bobés (Španija)

Gledališka poezija 

Za mladino (14+) in odrasle, 50 min, brez besed 
16.30, Lutkovno gledališče Ljubljana (Veliki oder LGL)
Strahovito
Lutkovno gledališče Maribor (Slovenija)

Senčna predstava 

5+, 40 min
16.30–21.00, Cankarjev dom (Prvo preddverje)
Gospod procesor
Aksioma – Zavod za sodobne umetnosti, Ljubljana (Slovenija) 

Pijana umetna intiligenca
17.00, Cankarjev dom (Dvorana Duše Počkaj)
Preobrazba
Compagnie Ipsul (Francija)

Gledališče podob

16+, 50 min, brez besed 

18.00, Lutkovno gledališče Ljubljana (Šentjakobski oder LGL)
M.A.R.
Andrea Díaz Reboredo (Španija)

Vizualni diskurz o prostoru 

Za mladino (12+) in odrasle, 60 min
V angleščini s slovenskimi nadapisi
19.00, Cankarjev dom (Štihova dvorana)
Korpus
Xavier Bobés (Španija)

Gledališka poezija 

Za mladino (14+) in odrasle, 50 min, brez besed 
19.30, Lutkovno gledališče Ljubljana (Oder pod zvezdami LGL)
Exit
Fekete Seretlek, Studio Damúza (Češka)

Lutkovni kabaret 

Za odrasle
V okviru evropskega projekta Puppets & Design
18.30, Lutkovno gledališče Ljubljana (Veliki oder LGL)
Strahovito
Lutkovno gledališče Maribor (Slovenija)

Senčna predstava 

5+, 40 min
21.00, Cankarjev dom (Dvorana Duše Počkaj)
Preobrazba
Compagnie Ipsul (Francija)

Gledališče podob

Za odrasle, 50 min, brez besed 

TOREK, 27. september 2022

16.00, 18.00, 19.00, Kino Šiška (dvorana Komuna)
Nekaj se sprosti
Renaud Herbin / TJP CDN Strasbourg-Grand Est (Francija)

Vizualna zvočna pesem 

Za mladino (8+)  in odrasle, 35 min 
V francoščini s slovenskim prevodom 
17.00, Lutkovno gledališče Ljubljana (Šentjakobski oder LGL)
M.A.R.
Andrea Díaz Reboredo (Španija)

Vizualni diskurz o prostoru 

Za mladino (12+) in odrasle, 60 min
V angleščini s slovenskimi nadapisi
18.00, Lutkovno gledališče Ljubljana (Veliki oder LGL)
Slika Doriana Graya
Vilnius Teatras “Lėlė” (Litva)

Po romanu Oscarja Wilda

Za odrasle, 60 min, brez besed
16.00–21.30, Kino Šiška
M.A.R.
Aksioma – Zavod za sodobne umetnosti, Ljubljana (Slovenija) 

Pijana umetna intiligenca
20.00, Kino Šiška (dvorana Katedrala)
Gora
Agrupación Señor Serrano (Španija)

Multimedijska predstava 

Za mladino (12+) in odrasle, 70 min
v angleščini s slovenskimi nadnapisi 
21.30, Kino Šiška      
Mesarica
Teatro Matita (Slovenija)

Intermedijski kabaret po motivih pripovedke Martin Krpan z Vrha Frana Levstika 

Za odrasle, 60 min 
V slovenskem in angleškem jeziku