Sobota, 28. september 2019

Virginija Volk
11.00, Lutkovno gledališče Ljubljana, Veliki oder

Kyo Maclear
Lutkovna predstava
6–12 let, 50 min
Režiser: Fabrizio Montecchi
Lutkovno gledališče Ljubljana
iCankar
17.00, Cankarjev dom, Štihova dvorana

Maruša Kink in ustvarjalna ekipa
Dramska predstava
9–14 let, 45 min
Režiserka: Maruša Kink
Zavod Margareta Schwarzwald, Cankarjev dom, Mestno gledališče Ptuj
Peter in volk
18.30, SNG Opera Ljubljana

Sergej Sergejevič Prokofjev
Plesna predstava
5–12 let, 45 min
Koreograf in režiser: Ivan Peternelj
SNG Opera in balet Ljubljana

Nedelja, 29. september 2019

Čarovnik barv
17.00, Lutkovno gledališče Ljubljana, Veliki oder

Arnold Lobel
Lutkovna predstava
3–9 let, 35 min
Režiserka: Morana Dolenc
Lutkovno gledališče Maribor in Lutkovna organizacija LOFT Zagreb
Lepo je biti Koprčan
18.00, Lutkovno gledališče Ljubljana, Šentjakobski oder

Renata Vidič
Dramska predstava
12–15 let, 60 min
Režiserka: Renata Vidič
Gledališče Koper
Hlapec Jernej in njegova pravica
20.00, Cankarjev dom, Štihova dvorana

Žiga Divjak po motivih Cankarjevega Hlapca Jerneja in njegove pravice
Ivan Cankar
Dramska predstava
15–18 let, 60 min
Režiser: Žiga Divjak
Cankarjev dom in UL AGRFT

Ponedeljek, 30. september 2019

Čarovnik barv
9.30, Lutkovno gledališče Ljubljana, Veliki oder

Arnold Lobel
Lutkovna predstava
3–9 let, 35 min
Režiserka: Morana Dolenc
Lutkovno gledališče Maribor in Lutkovna organizacija LOFT Zagreb
Peter Klepec ali Kako postaneš pravi junak
17.00, SNG Drama Ljubljana

Eva Kraševec, Maja Sever
Dramska predstava
5–12 let, 55 min
Režiserka: Maja Sever
SNG Drama Ljubljana
Kako zorijo ježevci
18.00, Lutkovno gledališče Ljubljana, Mali oder

Peter Svetina
Lutkovno-dramska predstava
5–9 let, 40 min
Režiser: Bojan Labovič
Lutkovno gledališče Maribor
Seansa Bulgakov
19.00, Lutkovno gledališče Ljubljana, Tunel

Matija Solce
Predmetno-lutkovni brainstorming po motivih Mojstra in Margarete
14–18 let, 60 min
Režiser: Matija Solce
Lutkovno gledališče Ljubljana

Torek, 1. oktober 2019

Kako zorijo ježevci
9.30, Lutkovno gledališče Ljubljana, Mali oder

Peter Svetina
Lutkovno-dramska predstava
5–9 let, 40 min
Režiser: Bojan Labovič
Lutkovno gledališče Maribor
CTRL.SHIFT.ESC.
10.00, Plesni teater Ljubljana

Natalija Manojlović Varga
Plesna predstava
10–15 let, 40 min
Koreografinja in režiserka: Natalija Manojlović Varga
Plesni teater Ljubljana
Misterij sove
10.00, Lutkovno gledališče Ljubljana, Oder pod zvezdami

Franz Pocci, Célia Houdart
Intermedijska interpretacijaSovjega gradu (1936)
14–18 let, 50 min
Režiser: Renaud Herbin
Lutkovno gledališče Ljubljana in TJP – Centre Dramatique National d’Alsace, Strasbourg (Francija)
Ščeper in Mba
18.00, Lutkovno gledališče Ljubljana, Šentjakobski oder

Svetlana Makarovič
Lutkovna predstava
3–9 let, 40 min
Režiserka: Eka Vogelnik
Lutkovno gledališče Maribor
Misterij sove
19.00, Lutkovno gledališče Ljubljana, Oder pod zvezdami

Franz Pocci, Célia Houdart
Intermedijska interpretacijaSovjega gradu (1936)
14–18 let, 50 min
Režiser: Renaud Herbin
Lutkovno gledališče Ljubljana in TJP – Centre Dramatique National d’Alsace, Strasbourg (Francija)

Sreda, 2. oktober 2019

Ščeper in Mba
9.30, Lutkovno gledališče Ljubljana, Šentjakobski oder

Svetlana Makarovič
Lutkovna predstava
3–9 let, 40 min
Režiserka: Eka Vogelnik
Lutkovno gledališče Maribor
O belem mucku, ki je bil čisto črn
17.00, Lutkovno gleadlišče Ljubljana, Mali oder

Claude Aveline
Lutkovna predstava
2–6 let, 35 min
Režiserki: Katja Povše, Irena Rajh
Lutkovno gledališče FRU-FRU, Društvo Hiša otrok in umetnosti
Ščeper in Mba
18.00, Lutkovno gledališče Ljubljana, Šentjakobski oder

Svetlana Makarovič
Lutkovna predstava
3–9 let, 40 min
Režiserka: Eka Vogelnik
Lutkovno gledališče Maribor

Četrtek, 3. oktober 2019

O belem mucku, ki je bil čisto črn
9.30, Lutkovno gleadlišče Ljubljana, Mali oder

Claude Aveline
Lutkovna predstava
2–6 let, 35 min
Režiserki: Katja Povše, Irena Rajh
Lutkovno gledališče FRU-FRU, Društvo Hiša otrok in umetnosti
Skrivnostni primer ali kdo je umoril psa
19.00, Lutkovno gledališče Ljubljana, Veliki oder

Mark Haddon, Simon Stephens
Detektivka, kjer ni prostora za laži
13–18 let, 65 min
Režija: Mateja Kokol
Drama SNG Maribor

Petek, 4. oktober 2019

Nekje drugje
9.30, Lutkovno gledališče Ljubljana, Tunel

Zala Dobovšek, Nina Šorak, Tin Grabnar, Asja Kahrimanović Babnik
Animirana pripoved s kredno risbo
7–14 let, 40 min
Režiser: Tin Grabnar
Lutkovno gledališče Ljubljana
Rožnati trikotnik (Bent)
18.00, Cankarjev dom, Kosovelova dvorana

Martin Sherman
Dramska predstava
15–18 let, 100 min
Režiser: Alen Jelen
ŠKUC gledališče, Cankarjev dom, Zavod Kolaž
Nekje drugje
20.00, Lutkovno gledališče Ljubljana, Tunel

Zala Dobovšek, Nina Šorak, Tin Grabnar, Asja Kahrimanović Babnik
Animirana pripoved s kredno risbo
7–14 let, 40 min
Režiser: Tin Grabnar
Lutkovno gledališče Ljubljana

Sobota, 5. oktober 2019

Tuntu
17.00, Lutkovno gledališče Ljubljana, Veliki oder

Päivi Aura
Plesna predstava namenjena tudi slabovidnim otrokom, spremljevalni program
1–6 let, 50 min
Režiserka: Päivi Aura
Plesno gledališče Auraco, Finska

Nedelja, 6. oktober 2019

Tuntu
11.00, Lutkovno gledališče Ljubljana, Veliki oder

Päivi Aura
Tuntu   *
Plesna predstava namenjena tudi slabovidnim otrokom, spremljevalni program
1–6 let, 50 min
Režiserka: Päivi Aura
Plesno gledališče Auraco, Finska
* V okviru festivala Mapping
3 reasons to book on our web site