Koledar predstav

CILJNA SKUPINA
Otroci
Mladina in odrasli
 
PREDSTAVA
ODER
 
FILTER PO DATUMU PREDSTAVE
      Za otroke       Za mladino in odrasle
september 2018
1
september
sobota
Medved in mali, foto: Urška Boljkovac
Katja Gehrmann
Režiser: Ivana Djilas
Lutkovna spletenka
Mali oder LGL, ob 11:00
Trajanje 35 min
5.00 €
Vihar v glavi, foto Matej Povše
Ned Glasier, Emily Lim in Company Three
Režija: Primož Ekart
Gledališka avantura
Oder pod zvezdami, ob 17:00
Trajanje 75 min
5.00 €
Račka, Smrt in tulipan, foto: Miha Fras
Wolf Erlbruch
Režiser: Fabrizio Montecchi
Senčna predstava
Veliki oder LGL, ob 18:00
Trajanje 40 min
5.00 €
2
september
nedelja
Vihar v glavi, foto Matej Povše
Ned Glasier, Emily Lim in Company Three
Režija: Primož Ekart
Gledališka avantura
Oder pod zvezdami, ob 19:00
Trajanje 75 min
5.00 €
4
september
torek
Medved in mali, foto: Urška Boljkovac
Katja Gehrmann
Režiser: Ivana Djilas
Lutkovna spletenka
Mali oder LGL, ob 17:00
Trajanje 35 min
5.00 €
6
september
četrtek
Sapramiška
Svetlana Makarovič
Režiser: Nace Simončič / Brane Vižintin
Osvežena lutkotečna predstava
Veliki oder LGL, ob 17:00
Trajanje 40 min
5.00 €
8
september
sobota
Škrt škrt kra čof!, foto Jaka Varmuž
Kitty Crowther
Režiserka: Ivana Djilas
Lutkovna predstava
Mali oder LGL, ob 11:00
Trajanje 40 min
5.00 €
Sapramiška
Svetlana Makarovič
Režiser: Nace Simončič / Brane Vižintin
Osvežena lutkotečna predstava
Veliki oder LGL, ob 17:00
Trajanje 40 min
5.00 €
11
september
torek
Mojster in Margareta
Po motivih romana Mojster in Margareta M. A. Bulgakova
Intermedialni omnibus
LGL - MOJSTER IN MARGARETA, ob 20:00
Trajanje 180 min
5.00 €
12
september
sreda
Mojster in Margareta
Po motivih romana Mojster in Margareta M. A. Bulgakova
Intermedialni omnibus
Razprodano
LGL - MOJSTER IN MARGARETA, ob 20:00
Trajanje 180 min
5.00 €
13
september
četrtek
Snežna kraljica, foto Boštjan Lah
Tin Grabnar in Nina Šorak po motivih Hansa Christiana Andersena
Lutkovno gledališče Maribor
Režiser: Tin Grabnar
Zvočna lutkovna pravljica
Mali oder LGL, ob 9:30
Trajanje 55 min
5.00 €
Akvarij, foto: Urška Boljkovac
Miha Golob
Režiser: Miha Golob
Vodna pustolovščina
Kulturnica LGL, ob 10:00
Trajanje 40 min
5.00 €
Akvarij, foto: Urška Boljkovac
Miha Golob
Režiser: Miha Golob
Vodna pustolovščina
Kulturnica LGL, ob 16:00
Trajanje 40 min
5.00 €
Snežna kraljica, foto Boštjan Lah
Tin Grabnar in Nina Šorak po motivih Hansa Christiana Andersena
Lutkovno gledališče Maribor
Režiser: Tin Grabnar
Zvočna lutkovna pravljica
Mali oder LGL, ob 17:00
Trajanje 55 min
5.00 €
PD4
Boštjan Čadež in Aksioma – Zavod za sodobne umetnosti, Slovenija
VR instalacija
Preddverje OPZ (PD4 17.00 - 22.00), ob 17:00
Trajanje 5 min
Nevidne dežele
Livsmedlet theatre, Finska
Koncept in režija: Ishmael Falke, Sandrina Lindgren
Gledališče objekta, video projekcije in ples
Šentjakobski oder LGL, ob 18:00
Trajanje 50 min
5.00 €
Misterij sove
Franz Pocci, Célia Houdart
Lutkovno gledališče Ljubljana, TJP – Centre Dramatique National d’Alsace, Strasbourg (Francija)
Režiser: Renaud Herbin
Intermedijska interpretacija Sovjega gradu (1936)
Oder pod zvezdami, ob 19:00
Trajanje 50 min
5.00 €
Kamorkoli
Elise Vigneron
Theatre de L’Entrouvert, Francija
Dramaturgija: Benoît Vreux
Vizualna poezija
Grajsko gledališče - Hribarjeva dvorana, ob 20:30
Trajanje 50 min
5.00 €
Nevidne dežele
Livsmedlet theatre, Finska
Koncept in režija: Ishmael Falke, Sandrina Lindgren
Gledališče objekta, video projekcije in ples
Šentjakobski oder LGL, ob 22:00
Trajanje 50 min
5.00 €
Misterij sove
Franz Pocci, Célia Houdart
Lutkovno gledališče Ljubljana, TJP – Centre Dramatique National d’Alsace, Strasbourg (Francija)
Režiser: Renaud Herbin
Intermedijska interpretacija Sovjega gradu (1936)
Oder pod zvezdami, ob 22:00
Trajanje 50 min
5.00 €
14
september
petek
Sedem krokarjev
Theater Waidspeicher, Nemčija
Režiser: Frank Alexander Engel
Lutkovna pravljica
Veliki oder LGL, ob 9:30
Trajanje 55 min
5.00 €
Nevidne dežele
Livsmedlet theatre, Finska
Koncept in režija: Ishmael Falke, Sandrina Lindgren
Gledališče objekta, video projekcije in ples
Šentjakobski oder LGL, ob 9:30
Trajanje 50 min
5.00 €
PD4
Boštjan Čadež in Aksioma – Zavod za sodobne umetnosti, Slovenija
VR instalacija
Preddverje OPZ (PD4 10.00 - 12.00), ob 10:00
Trajanje 5 min
Akvarij, foto: Urška Boljkovac
Miha Golob
Režiser: Miha Golob
Vodna pustolovščina
Kulturnica LGL, ob 10:00
Trajanje 40 min
5.00 €
PD4
Boštjan Čadež in Aksioma – Zavod za sodobne umetnosti, Slovenija
VR instalacija
Preddverje OPZ (PD4 17.00 - 21.00), ob 17:00
Trajanje 5 min
Sedem krokarjev
Theater Waidspeicher, Nemčija
Režiser: Frank Alexander Engel
Lutkovna pravljica
Veliki oder LGL, ob 17:00
Trajanje 55 min
5.00 €
Zgodba o Vanji in skrivnostni ruski duši
Karlsson Haus Theatre – Sankt Peterburg, Rusija
Režiser: Alexey Leliavski
Lutkovna pravljica
Šentjakobski oder LGL, ob 18:00
Trajanje 70 min
5.00 €
Na mirujoči točki vrtečega se sveta
LGL, TJP Centre Dramatique National d’Alsace Strasbourg in TNG – Centre Dramatique National de Lyon (Francija)
Avtor koncepta in režija: Renaud Herbin
Plesno-lutkovna poezija
Stara mestna elektrarna - Elektro Ljubljana, ob 19:30
Trajanje 60 min
5.00 €
KAR - sedmina
Matija Solce
Teater Matita in Studio Damuza, Slovenija, Češka
Scenografka: Marianna Stránská
Lutkovni kabaret
Šentjakobski oder LGL, ob 21:00
Trajanje 60 min
5.00 €
We are going to die
Fekete Seretlek, Studio DAMÚZA, Slovenija, Češka
Koncert
Pred LGL, ob 22:00
Trajanje 60 min
15
september
sobota
Glina, igra in druge traparije, foto Bruno Weiß
Joachim Torbahn
Thalias Kompagnons, Nemčija
Režiser: Tristan Vogt
Vizualna umetniška dogodivščina
Mali oder LGL, ob 10:00
Trajanje 35 min
5.00 €
PD4
Boštjan Čadež in Aksioma – Zavod za sodobne umetnosti, Slovenija
VR instalacija
Preddverje OPZ (PD4 10.00 - 13.00), ob 10:00
Trajanje 5 min
Trojni valček
Patrick Sims
Les antliaclastes, Francija
Maske, kostumi, lutke: Josephine Biereye
Bizarni lutkovni venček
Veliki oder LGL, ob 10:30
Trajanje 60 min
5.00 €
Nekje drugje, foto Jakub Wittchen
Zala Dobovšek, Nina Šorak, Tin Grabnar, Asja Kahrimanović Babnik
Režiser: Tin Grabnar
Animirana pripoved s kredno risbo
Tunel LGL, ob 11:30
Trajanje 40 min
5.00 €
Glina, igra in druge traparije, foto Bruno Weiß
Joachim Torbahn
Thalias Kompagnons, Nemčija
Režiser: Tristan Vogt
Vizualna umetniška dogodivščina
Mali oder LGL, ob 16:00
Trajanje 35 min
5.00 €
Zlahka pozabljeno
Xavier Bobés
Xavier Bobés, Španija
Kostumografija: Antonio Rodríguez
Fotografska predstava, gledališče objekta
Pred LGL, ob 16:00
Trajanje 75 min
5.00 €
PD4
Boštjan Čadež in Aksioma – Zavod za sodobne umetnosti, Slovenija
VR instalacija
Preddverje OPZ (PD4 17.00 - 22.00), ob 17:00
Trajanje 5 min
Wax
Renaud Herbin
TJP Strasbourg – Centre Dramatique National d'Alsace, Renaud Herbin, Francija
V sodelovanju z: Anne Ayçoberry
Animacija materiala
Šentjakobski oder LGL, ob 17:00
Trajanje 40 min
5.00 €
Viktorija 2.0
Zoran Petrovič
Moment, Slovenija
Dramaturg: Marek Turošík
Avtorski projekt dramskega gledališča, lutk, predmetov in video tehnologije
Kulturnica LGL, ob 17:00
Trajanje 40 min
5.00 €
Trojni valček
Patrick Sims
Les antliaclastes, Francija
Maske, kostumi, lutke: Josephine Biereye
Bizarni lutkovni venček
Veliki oder LGL, ob 18:00
Trajanje 60 min
5.00 €
Zlahka pozabljeno
Xavier Bobés
Xavier Bobés, Španija
Kostumografija: Antonio Rodríguez
Fotografska predstava, gledališče objekta
Pred LGL, ob 19:00
Trajanje 75 min
5.00 €
Nekje drugje, foto Jakub Wittchen
Zala Dobovšek, Nina Šorak, Tin Grabnar, Asja Kahrimanović Babnik
Režiser: Tin Grabnar
Animirana pripoved s kredno risbo
Tunel LGL, ob 19:00
Trajanje 40 min
5.00 €
Opice
Amit Drori
LGL, Hazira – Performance Art Arena, Jeruzalem (Izrael), TJP CDN d’Alsace in Theatre Garonne, Toulouse (Francija). // V sodelovanju z Maison de la Marionnette, Tournai (Belgija), Israel Festival, Jerusalem in Fest Factory, Bat Yam (Izrael)
Robotsko obredje
Oder pod zvezdami, ob 20:00
Trajanje 45 min
5.00 €
Viktorija 2.0
Zoran Petrovič
Moment, Slovenija
Dramaturg: Marek Turošík
Avtorski projekt dramskega gledališča, lutk, predmetov in video tehnologije
Kulturnica LGL, ob 21:30
Trajanje 40 min
5.00 €
Opice
Amit Drori
LGL, Hazira – Performance Art Arena, Jeruzalem (Izrael), TJP CDN d’Alsace in Theatre Garonne, Toulouse (Francija). // V sodelovanju z Maison de la Marionnette, Tournai (Belgija), Israel Festival, Jerusalem in Fest Factory, Bat Yam (Izrael)
Robotsko obredje
Oder pod zvezdami, ob 22:00
Trajanje 45 min
5.00 €
Zlahka pozabljeno
Xavier Bobés
Xavier Bobés, Španija
Kostumografija: Antonio Rodríguez
Fotografska predstava, gledališče objekta
Pred LGL, ob 22:00
Trajanje 75 min
5.00 €
16
september
nedelja
PD4
Boštjan Čadež in Aksioma – Zavod za sodobne umetnosti, Slovenija
VR instalacija
Preddverje OPZ (PD4 10.00 - 13.00), ob 10:00
Trajanje 5 min
Wax
Renaud Herbin
TJP Strasbourg – Centre Dramatique National d'Alsace, Renaud Herbin, Francija
V sodelovanju z: Anne Ayçoberry
Animacija materiala
Šentjakobski oder LGL, ob 10:00
Trajanje 40 min
5.00 €
Zlahka pozabljeno
Xavier Bobés
Xavier Bobés, Španija
Kostumografija: Antonio Rodríguez
Fotografska predstava, gledališče objekta
Pred LGL, ob 11:00
Trajanje 75 min
5.00 €
Zlahka pozabljeno
Xavier Bobés
Xavier Bobés, Španija
Kostumografija: Antonio Rodríguez
Fotografska predstava, gledališče objekta
Pred LGL, ob 13:00
Trajanje 75 min
5.00 €
Zlahka pozabljeno
Xavier Bobés
Xavier Bobés, Španija
Kostumografija: Antonio Rodríguez
Fotografska predstava, gledališče objekta
Pred LGL, ob 16:00
Trajanje 75 min
5.00 €
PD4
Boštjan Čadež in Aksioma – Zavod za sodobne umetnosti, Slovenija
VR instalacija
Preddverje OPZ (PD4 16.00 - 21.00), ob 16:00
Trajanje 5 min
Nekje drugje, foto Jakub Wittchen
Zala Dobovšek, Nina Šorak, Tin Grabnar, Asja Kahrimanović Babnik
Režiser: Tin Grabnar
Animirana pripoved s kredno risbo
Tunel LGL, ob 17:00
Trajanje 40 min
5.00 €
Vu
Etienne Manceau
Cie Sacekripa, Francija
Umetniško svetovanje: Sylvain Cousin
Solo cirkuška miniaturka
Oder pod zvezdami, ob 17:00
Trajanje 45 min
5.00 €
Zadnji Brigitin ples
Zero en Conducta Co, Španija
Režija: José Antonio Puchades (Putxa) in Julieta Gascón
Ples, lutke, gledališče objekta
Šentjakobski oder LGL, ob 18:00
Trajanje 55 min
5.00 €
Vu
Etienne Manceau
Cie Sacekripa, Francija
Umetniško svetovanje: Sylvain Cousin
Solo cirkuška miniaturka
Oder pod zvezdami, ob 19:00
Trajanje 45 min
5.00 €
Zlahka pozabljeno
Xavier Bobés
Xavier Bobés, Španija
Kostumografija: Antonio Rodríguez
Fotografska predstava, gledališče objekta
Pred LGL, ob 19:00
Trajanje 75 min
5.00 €
Man anam ke Rostam bovad pahlavan
Ali Moini
Compagnie selon l'heure, Iran, Francija
Avtorici glasbe: Sarah Shamloo in Nima Aghiani
Lutkovni balet
Stara mestna elektrarna - Elektro Ljubljana, ob 19:30
Trajanje 55 min
5.00 €
Ptičica
Àlex Serrano, Pau Palacios, Ferran Dordal
Señor Serrano, Španija
Izvajalci: Àlex Serrano, Ferran Dordal and David Muñiz
Multimedijska predstava
Veliki oder LGL, ob 21:00
Trajanje 60 min
5.00 €
18
september
torek
Zajčkova hišica, foto Jaka Varmuž
Anja Štefan
Režiserka: Martina Maurič Lazar
Lutkovna predstava
Mali oder LGL, ob 17:00
Trajanje 35 min
5.00 €
20
september
četrtek
Zajčkova hišica, foto Jaka Varmuž
Anja Štefan
Režiserka: Martina Maurič Lazar
Lutkovna predstava
Mali oder LGL, ob 17:00
Trajanje 35 min
5.00 €
22
september
sobota
Ti loviš!, foto: Urška Boljkovac
Saša Eržen
Lutkovno gledališče Ljubljana in Umetniško društvo Konj
Režiser: Silvan Omerzu
Veseloigra s tekom in petjem
Mali oder LGL, ob 11:00
Trajanje 30 min
5.00 €
Nekje drugje, foto Jakub Wittchen
Zala Dobovšek, Nina Šorak, Tin Grabnar, Asja Kahrimanović Babnik
Režiser: Tin Grabnar
Animirana pripoved s kredno risbo
Tunel LGL, ob 17:00
Trajanje 40 min
5.00 €
25
september
torek
Ti loviš!, foto: Urška Boljkovac
Saša Eržen
Lutkovno gledališče Ljubljana in Umetniško društvo Konj
Režiser: Silvan Omerzu
Veseloigra s tekom in petjem
Mali oder LGL, ob 17:00
Trajanje 30 min
5.00 €
Kit na plaži, Ilustracija: Lea Zupančič
Vinko Möderndorfer
Režiser: Vinko Möderndorfer
Dramska predstava
Šentjakobski oder LGL, ob 18:00
5.00 €
27
september
četrtek
Kit na plaži, Ilustracija: Lea Zupančič
Vinko Möderndorfer
Režiser: Vinko Möderndorfer
Dramska predstava
Šentjakobski oder LGL, ob 17:00
5.00 €
28
september
petek
Karelčkove zgodbice, foto: Urška Boljkovac
Rotraut Susanne Berner, Saša Eržen
Režiser: Silvan Omerzu
Lutkovna predstava
Mali oder LGL, ob 17:00
Trajanje 35 min
5.00 €
29
september
sobota
Kit na plaži, Ilustracija: Lea Zupančič
Vinko Möderndorfer
Režiser: Vinko Möderndorfer
Dramska predstava
Šentjakobski oder LGL, ob 11:00
5.00 €
Kit na plaži, Ilustracija: Lea Zupančič
Vinko Möderndorfer
Režiser: Vinko Möderndorfer
Dramska predstava
Šentjakobski oder LGL, ob 17:00
5.00 €
Vihar v glavi, foto Matej Povše
Ned Glasier, Emily Lim in Company Three
Režija: Primož Ekart
Gledališka avantura
Oder pod zvezdami, ob 19:00
Trajanje 75 min
5.00 €
30
september
nedelja
Karelčkove zgodbice, foto: Urška Boljkovac
Rotraut Susanne Berner, Saša Eržen
Režiser: Silvan Omerzu
Lutkovna predstava
Mali oder LGL, ob 11:00
Trajanje 35 min
5.00 €
Karelčkove zgodbice, foto: Urška Boljkovac
Rotraut Susanne Berner, Saša Eržen
Režiser: Silvan Omerzu
Lutkovna predstava
Mali oder LGL, ob 17:00
Trajanje 35 min
5.00 €
3 reasons to book on our web site