PISAVA
VELIKOST

CTRL+ ZA POVEČAVO
CTRL- ZA POMANJŠAVO

VELIKE/MALE
STIL

1948-2013

2012/13

  • Matija Solce: LUKNjA (režiser: Matija Solce, premiera: 10. september 2012)
  • Duda Paiva: Bestiaires (režiser: Duda Paiva, premiera: 21. september 2012)
  • Fran Saleški Finžgar: Makalonca (režiserka: Eka Vogelnik, premiera: 27. september 2012)
  • Saša Eržen: Ti loviš! (režiser: Silvan Omerzu, premiera: 7. november 2012)
  • Milan Jesih: Obuti mačkon (režiser: Dušan Jovanović, premiera: 15. november 2012)
  • Eva Kraševec (po motivih H. C. Andersena): Bezgova pravljica (režiserka: Yulia Roschina, premiera: 14. februar 2013)
  • Eugene Ionesco: Inštrukcija (režiser: Matjaž Zupančič, premiera: 7. marec 2013)
  • Matija Solce: Močeradek gre čez cesto (režiser: Matija Solce, premiera: 18. marec 2013)
  • Julia Donaldson: Zverjasec (režiser: Jaka Ivanc, premiera: 18. april 2013)
  • Franz Pocci, Milan Klemenčič: Sovji grad (režiser: Matjaž Loboda, premiera 20. maj 2013)

BiTeater

  • Renata Vidič, Maruša Majer, Nika Leskovšek, Bine Skrt: Ikaromenipos ali Nadoblačnik (režiserka: Renata Vidič, premiera: 8. februar 2013)
  • Jean Genet: Ona (režiserka: Tatjana Peršuh, premiera: 22. marec 2013)
  • Jaka Andrej Vojavec, Simona Hamer, Klemen Janežič: Robinson (režiser: Jaka Andrej Vojavec, premiera: 27. april 2013)

2011/12

  • Michaela Pavlátova: Laila (režiserka: Martina Maurič Lazar, premiera: 6. september 2011)
  • Svetlana Makarovič: Tacamuca (režiser: Karel Brišnik, premiera: 9. september 2011)
  • Janja Vidmar: Brez (režiserka: Eva Nina Lampič, premiera: 30. september 2011)
  • Ivo Svetina: Stolp (režiser: Silvan Omerzu, premiera: 6. november 2011)
  • Feri Lainšček: Mišek Miško in Belamiška (režiserka: Ajda Rooss, premiera: 23. november 2011)
  • H. C. Andersen: Snežna kraljica (režiserka: Tijana Zinajić, premiera: 1. december 2011)
  • Maja Kunšič: Vsi drugačni, vsi čudni (režiserka: Maja Kunšič, premiera: 19. januar 2012)
  • Tamara Matevc: Zlati šus (režiser: Marko Čeh, premiera 29. februar 2012)
  • Aleksander S. Puškin: Sneguljčica in sedem vitezov (režiser: Saša Jovanović, premiera: 8. marec 2012)
  • George Orwell: Živalska farma (režiser: Vito Taufer, premiera: 26. april 2012)
  • Georg Büchner: Leonce in Lena (režiserka: Ivana Djilas, premiera: 10. maj 2012)

2010/11

  • Sonja Kononenko: Tik Tak (režiserka: Sonja Kononenko, premiera: 30. september 2010)
  • Barbara Bulatović, Lila Prap: Male živali (režiserka: Barbara Bulatović, premiera: 7. oktober 2010)
  • Janja Vidmar: Pink (režiser: Iztok Valič, premiera: 6. november 2010)
  • Tom Lycos, Stefo Nantsou: Kamni (režiser: Ivica Šimić, premiera 11. november 2010)
  • Michael Ende: Momo (režiserki: Klavdija Zupan, Uršula Teržan, premiera: 18. november 2010)
  • Edgar Allan Poe, Iztok Lovrić: Izdajalsko srce (režiserka: Asja Kahrimanović Babnik, premiera: 19. november 2011)
  • Josip Ribičič: Črn muc vasuje (režiser: Jiri Vysohlid, premiera: 16. februar 2011)
  • Maja Borin: Žužkerada (režiser: Jaša Jamnik, premiera: 4. marec 2011)
  • Jan Zakonjšek: Bagdadski tatič (režiser: Jan Zakonjšek, premiera: 1. april 2011)
  • Dragica Potočnjak: Prov hudo (režiser: Andrej Jus, premiera: 12. maj 2011)
  • William Shakespeare: Romeo & Julija (režiser: Jaka Ivanc, premiera: 27. maj 2011)

2009/10

  • Duda Paiva: Love Dolls (režiser: Duda Paiva, premiera: 15. september 2009)
  • Primož Suhodolčan: Peter Nos je še vedno vsemu kos (režiser: Miha Golob, premiera: 25. september 2009)
  • Rudyard Kipling: Knjiga o džungli (režiserka: Ivana Djilas, premiera: 24. november 2009)
  • Daniil Harms: Cirkus Šardam (režiser: Ravil Sultanov, premiera: 1. december 2009)
  • Zalka Grabnar Kogoj, Peter Kus: Izgubljeni ton (režiser: Peter Kus, premiera: 31. januar 2010)
  • Robert Lopez, Jeff Marx: Avenija Q (režiserka: Mojca Horvat, premiera: 11. marec 2010)
  • Matija Solce: Štirje muzikanti (režiser: Matija Solce, premiera: 22. april 2010)
  • Boris A. Novak: Mala in velika luna (režiser: Vinko Möderndorfer, premiera: 21. junij 2010)
  • Roald Dahl, David Wood: Jurijevo čudežno zdravilo (režiser: Luis Zornoza Boy, premiera: 22. junij 2010)

2008/09

  • Michel de Ghelderode: Velika skušnjava Svetega Antona (režiser: Edi Majaron, premiera: 9. september 2008)
  • Ovid: Narcis in Eho (režiser: Silvan Omerzu, premiera: 10. september 2008)
  • Matija Solce: Kabaretluknja (režiser: Matija Solce, premiera: 10. september 2008)
  • Boris A. Novak: V ozvezdju postelje (režiser: Vinko Möderndorfer, premiera: 25. september 2008)
  • Lütz Hübner: Boksarsko srce (režiser: Samo M. Strelec, premiera: 9. oktober 2008)
  • Jan Werich: Čepica veselja (režiser: Andrej Rozman-Roza, premiera: 24. oktober 2008)
  • Andri Beyeler: Krvava Rozmari (režiserka: Branka Bezeljak, premiera: 21. januar 2009)
  • Frane Milčinski: Zvezdica Zaspanka (režiser: Matjaž Loboda, Jože Pengov, premiera: 22. januar 2009)
  • Svetlana Makarovič: Šuško (režiser: Peter Dougan, premiera: 28. februar 2009)
  • H. C. Andersen, Andrej Rozman Roza: Vžigalnik (režiserja: Jan Zakonjšek, Tea Kovše, premiera: 12. marec 2009)
  • Anja Štefan: Bobek in barčica (režiserka: Barbara Bulatović, premiera: 16. april 2009)
  • Jernej Kuntner: Mavrica (režiserja: Jernej Kuntner, Alenka Tetičkovič, premiera: 17. april 2009)
  • Prepovedane ljubezni (režiser: Silvan Omerzu, premiera: 29. maj 2009)
  • Povodni mož (režiserka: Eka Vogelnik, premiera: 30. maj 2009)
  • Vinko Möderndorfer: Zeleni fantek (režiser: Vinko Möderndorfer, premiera: 11. junij 2009)

2007/08

  • Žanina Mirčevska: Dobri zlobko (režiserka: Barbara Bulatović, premiera: 27. september 2007)
  • H. C. Andersen: Mala morska deklica (režiserka: Ajda Rooss, premiera: 25. oktober 2007)
  • Astrid Lindgren: Kljukec s strehe (režiser: Saša Jovanović, premiera: 23. november 2007)
  • France Prešeren: Krst pri Savici (režiserja: Karel Brišnik, Alenka Pirjevec, premiera: 6. februar 2008)
  • Marjan Bevk, France Bevk: Peter Klepec (režiser: Marjan Bevk, premiera: 28. februar 2008)
  • Brata Grimm: Trnjulčica (režiserja: Katarina Aulitisova, Lubomir Piktor, premiera: 20. marec 2008)
  • Blažka Müller Pograjc, Luis Sepulveda: Srečna srečka (režiser: Matjaž Pograjc, premiera: 1. april 2008)
  • Lepotica ali zver? (režiserka: Katja Kähkönen, premiera: 24. april 2008)
  • Silvija Šesto: Itak Maži (režiser: Ladislav Vindakijević, premiera: 12. junij 2008)

2006/07

  • Eka Vogelnik, Fran Levstik: Kdo je napravil Vidku srajčico (režiserka: Eka Vogelnik, premiera: 5. oktober 2006)
  • Martina Maurič Lazar, Karel Čapek: Poštarska pravljica (režiserka: Martina Maurič Lazar, premiera: 27. oktober 2006)
  • Barbara Bulatović: Naredi mi lutko (režiserka: Barbara Bulatović, premiera: 17. november 2006)
  • Svetlana Makarovič: Vila Malina (režiserja: Svetlana Makarovič, Brane Vižintin, premiera: 24. november 2006)
  • Marko Radmilovič: Pasje popoldne (režiserka: Barbara Bulatović, premiera: 21. februar 2007)
  • Darinka Kladnik: Deklica z violino (režiser: Boris Kobal, premiera: 7. april 2007)
  • Špela Stres: Čarovnička (režiserka: Špela Stres, premiera: 14. junij 2007)

2005/06

  • Beatrix Potter, Blažka Müller Pograjc: Peter Zajec (režiser: Matjaž Pograjc, premiera: 14. oktober 2005)
  • Frank Lyman Baum, Andrej Jaklič: Čarovnik iz Oza (režiser: Silvan Omerzu, premiera: 21. oktober 2005)
  • Milan Klemenčič: Doktor Faust (režiserka: Jelena Sitar, premiera: 24. oktober 2005)
  • Barbara Bulatović (po motivih Zinken Hopp): Kreda (režiserka: Barbara Bulatović, premiera: 2. december 2005)
  • Urška Hlebec: Hišica za punčke (režiserka: Urška Hlebec, premiera: 22. februar 2006)
  • William Shakespeare: Hamlet (režiser: Vito Taufer, premiera: 19. marec 2006)
  • Alenka Pirjevec: Goske (režiserka: Alenka Pirjevec, premiera: 27. maj 2006)

2004/05

  • Diego de Brea (po motivih Williama Shakespearja): Vihar (režiser: Diego de Brea, premiera: 9. september 2004)
  • Barbara Hieng Samobor: Ko smo bili še majhni (režiserka: Barbara Hieng Samobor, premiera: 24. september 2004)
  • Peter I. Čajkovski: Labodje jezero (režiserka: Ajda Rooss, premiera: 3. november 2004)
  • H. C. Andersen: Svinjski pastir (režiserka: Barbara Hieng Samobor, premiera: 5. november 2004)
  • Ernst T. A. Hoffmann: Hrestač (režiser: Sebastijan Horvat, premiera 30. december 2004)
  • Jera Ivanc: Zakaj verjeti v zmaje (režiser: Jaka Ivanc, premiera: 22. marec 2005)
  • Matjaž Loboda: Predstavljajte si … (režiser: Matjaž Loboda, premiera: 23. marec 2005)
  • Iztok Lovrić (po motivih Miloša Macoureka in Adolfa Barna): Odtrgana slušalka (režiserka: Sanja Nešković Peršin, premiera: 31. maj 2005)
  • Mickle Maher: Mojster Šivic in Luna (režiser: Jan Zakonjšek, premiera: 7. julij 2005)

2003/04

  • Ela Peroci: Hišica iz kock (režiser: Edi Majaron, premiera: 20. september 2003)
  • Peter Nickl: Zgodba o dobrem volku (režiser: Božo Vovk, premiera: 1. oktober 2003)
  • Lila Prap: Zakaj? (režiserki: Barbara Bulatović, Barbara Stupica, premiera: 24. oktober 2003)
  • Svetlana Makarovič: Kuna Kunigunda (režiser: Slavko Hren, premiera: 12. november 2003)
  • Milan Klemenčič: Doktor Faust (režiserka: Jelena Sitar, premiera: 30. november 2003)
  • Alan A. Milne: Medved Pu (režiser: Matjaž Pograjc, premiera: 25. februar 2004)
  • Barbara Bulatović: Labirint brez fint (režiserka: Barbara Bulatović, premiera: 14. april 2004)

2002/03

  • Tone Pavček: Juri Muri v Afriki (režiserka: Barbara Bulatović, premiera: 18. september 2002)
  • Toon Tellegen: Zabava na luni (režiser: Saša Jovanović, premiera: 18. september 2002)
  • Svetlana Makarovič: Veveriček posebne sorte (režiser: Jaša Jamnik, premiera: 3. november 2002)
  • Barbro Lindgren: Gospod Pepi in črviček Artur (režiser: Ivica Šimić, premiera: 6. november 2002)
  • Eberhard Streul, Emanuel Schikaneder: Papageno igra na čarobno piščal (režiser: Diego de Brea, premiera: 6. december 2002)
  • Emil Filipčič (po motivih Jacka Londona): Kralj Alkohol (režiserka: Barbara Bulatović, premiera: 21. december 2002)
  • Jera Ivanc: Perzej (režiser: Jaka Ivanc, premiera: 14. marec 2003)
  • Razmond Queneau: Ikarjev let (režiserka: Katja Povše, premiera. 25. april 2003)
  • Silvan Omerzu: Ali Baba in štirideset razbojnikov (režiser: Silvan Omerzu, premiera: 31. maj 2003)

2001/02

  • Darinka Kladnik: Cvetlični praznik (režiser: Karel Brišnik, premiera: 2. september 2001)
  • France Prešeren: Povodni mož (režiserka: Meta Hočevar, premiera: 14. september 2001)
  • Jana Pavlič: Cimetovček (režiser: Dušan Mlakar, premiera: 7. november 2001)
  • Fran Milčinski: Zvezdica Zaspanka (režiser: Diego de Brea, premiera: 9. november 2001)
  • Brata Grimm: Sneguljčica (režiserka: Barbara Hieng Samobor, premiera: 9. december 2001)
  • Anton Tomaž Linhart: Ta veseli dan ali Matiček se ženi (režiser: Vito Taufer, premiera: 25. april 2002)
  • Ana Vovk Pezdir: Moj popek (režiserka: Ana Vovk Pezdir, premiera: 15. maj 2002)
  • Svetlana Makarovič: Kako postaneš glavni (režiserka: Janja Majzelj, premiera: 30. maj 2002)
  • Carlo Collodi: Ostržek (režiser: Brane Vižintin, premiera: 7. junij 2002)

2000/01

  • Josip Vandot: Kekec (režiser: Saša Jovanović, premiera: 2. oktober 2000)
  • Iuna Ornik: Lalanit (režiserka: Iuna Ornik, premiera: 2. oktober 2000)
  • Kristina Pojbič Champaigne: Moje sanje (režiser: Siniša Bukinac, premiera: 2. december 2000)
  • Matjaž Loboda: Očka, kje stanuje Miklavž (režiser: Matjaž Loboda, premiera: 4. december 2000)
  • Svetlana Makarovič: Spet kosovirji (režiserka: Barbara Hieng Samobor, premiera: 9. december 2000)
  • Frane Puntar: Pravljica v modrem (režiser: Edi Majaron, premiera: 22. december 2000)
  • Svetlana Makarovič: Veliki kosovirski koncert (režiserka: Barbara Hieng Samobor, premiera: 27. januar 2001)
  • James M. Barrie: Peter Pan ali deček, ki ni hotel odrasti (režiser: Matjaž Pograjc, premiera: 21. marec 2001)
  • Andrej Rozman Roza: Jamska Ivanka (režiser: Matjaž Loboda, premiera: 31. marec 2001)
  • Urška Hlebec: Fantkov dan (režiserka: Urška Hlebec, premiera: 6. april 2001)
  • Georg Büchner: Woyzeck (režiser: Jan Zakonjšek, premiera: 27. maj 2001)
  • Amy MacDonald: Mali bober in odmev (režiserka: Nina Skrbinšek, premiera: 7. junij 2001)

1999/00

  • Polonca Kovač: Palčki na samovskem griču (režiser: Matija Milčinski, premiera: 14. november 1999)
  • Jana Pavlič, Renate Schupp: Rumeno čudo (režiser: Diego de Brea, premiera: 2. december 1999)
  • Milan Dekleva, Zlatko Bourek: Od ena do nič (režiser: Zlatko Bourek, premiera: 16. december 1999)
  • H. C. Andersen: Palčica (režiserka: Jette Ostan Verjup, premiera: 19. december 1999)
  • Martina Maurič Lazar (po motivih A. de Saint-Exupérija): Nariši mi backa (režiserka: Martina Maurič Lazar, premiera: 25. februar 2000)
  • Boris A. Novak: Viteški turnir v Šiški (režiser: Slavko Hren, premiera: 10. marec 2000)
  • Pamela L. Travers: Mary Poppins (režiserka: Maruša Geymayer Oblak, premiera: 31. maj 2000)

1998/99

  • Bogomir Magajna: Brkonja čeljustnik (režiser: Miran Herzog, premiera: 10. oktober 1998)
  • Bina Štampe Žmavc: Krava v cirkusu (režiser: Marjan Bevk, premiera: 15. november 1998)
  • Svetlana Makarovič: Tacamuca (režiserka: Barbara Hieng Samobor, premiera: 26. november 1998)
  • Oton Župančič: Mehurčki (režiser: Saša Jovanović, premiera: 19. marec 1999)
  • Andreja Inkret: Joža (režiserka: Meta Hočevar, premiera: 28. marec 1999)

1997/98

  • Simon Schwarz: Najdeni zmajček (režiser: Mihail Vassilev, premiera: 5. oktober 1997)
  • Franz Pocci: Čarobne gosli (režiser: Matjaž Loboda, premiera: 27. oktober 1997)
  • Angus Reid, Barbara Bulatović: Otrok in svet (režiserja: Angus Reid, Barbara Bulatović, premiera: 11. november 1997)
  • Boris A. Novak, Molière: Namišljeni bolnik (režiserja: Matjaž Loboda, Zlatko Bourek, premiera: 22. april 1998)

1996/97

  • Milan Jesih: Zvezda in srce (režiser: Matija Milčinski, premiera: 29. september 1996)
  • Matjaž Loboda: Sedem na mah (režiser: Matjaž Loboda, premiera: 20. november 1996)
  • Barbara Hieng Samobor: Mala Lili (režiserka: Barbara Hieng Samobor, premiera: 23. november 1996)
  • Hallveig Thorlacius, Svetlana Makarovič: Maček Mačkursson (režiserki: Nina Skrbinšek, Svetlana Makarovič, premiera: 13. februar 1997)
  • Svetlana Makarovič: Kokokoška Emilija (režiserka: Svetlana Makarovič, premiera: 26. april 1997)
  • Leonid Nikolajevič Andrejev, Marij Kogoj: Črne maske (režiser: Karel Brišnik, premiera: 6. junij 1997)

1995/96

  • Božo Vovk: Hočete peti z mano (režiser: Božo Vovk, premiera: 27. september 1995)
  • Munro Leaf: Zgodba o Ferdinandu (režiser: Jernej Slapernik, premiera: 27. oktober 1995)
  • Evelina Umek: Capek in Klara (režiser: Slavko Hren, premiera: 30. november 1995)
  • Darka Čeh: Zimska pravljica (režiser: Marjan Bevk, premiera: 29. marec 1996)

1994/95

  • Svetlana Makarovič: Medena pravljica (režiserka: Svetlana Makarovič, premiera: 4. november 1994)
  • Nina Skrbinšek: Miklavžev večer (režiserka: Nina Skrbinšek, premiera: 3. december 1994)
  • Bina Štampe Žmavc: Cirkus Cigumigus (režiser: Marjan Bevk, premiera: 11. december 1994)
  • Gregory Niel, Ivica Buljan, Laetitia Delafontaine, Pascal Quignard, Robert Waltl: Ime na koncu jezika (režiser: Ivica Buljan, premiera: 3. marec 1995)
  • Berta Bojetu: Gremo k babici - Osama (režiser: Alen Jelen, premiera: 7. april 1995)
  • Barbara Jakopič, Lily Novy: Večer poezije Lily Novy (režiser: Marjan Bevk, premiera: 13. april 1995)
  • Ivo Svetina: Zarika in sončnica (režiser: Jan Zakonjšek, premiera: 4. junij 1995)

1993/94

  • Ervin Fritz: Grofič prašič (režiser: Marjan Bevk, premiera: 17. oktober 1993)
  • Jan Wilkowski: Trdoglavček (režiser: Matija Milčinski, premiera: 17. november 1993)
  • Matjaž Loboda (po motivih bratov Grimm): Pepelka (režiser: Matjaž Loboda, premiera: 29. maj 1994)

1992/93

  • František Pavliček, H. C. Andersen: Slavec (režiser: Miran Herzog, premiera: 10. oktober 1992)
  • Jan Zakonjšek: Hudič in pastir (režiser: Jan Zakonjšek, premiera: 8. december 1992)
  • Svetlana Makarovič: Gal med lutkami (režiser: Slavko Hren, premiera: 13. december 1992)
  • Albert Papler: Hudobni graščak (režiserja: Nace Simončič, Polde Dežman, premiera: 21. maj 1993)
  • Roald Dahl: Veliki Dobrodušni Velikan - VDV (režiser: Matija Milčinski, premiera: 28. maj 1993)

1991/92

  • Uroš Trefalt: Stvarjenje (režiser: Uroš Trefalt, premiera: 25. september 1991)
  • Janez Trdina, Miran Herzog: Kresna noč (režiser: Miran Herzog, premiera: 23. november 1991)
  • Marie Kubatova, Matjaž Loboda: Oh, te princese (režiser: Matjaž Loboda, premiera: 13. december 1991)
  • Boris A. Novak: Stotisočnoga (režiser: Mile Korun, premiera: 10. april 1992)

1990/91

  • Matjaž Loboda: Sivčkovi spomini (režiser: Matjaž Loboda, premiera: 25. september 1990)
  • Ervin Fritz: Ta veseli dan ali Cefizelj se ženi (režiser: Vinko Möderndorfer, premiera: 28. september 1990)
  • Franz Pocci: Sovji grad (režiser: Matjaž Loboda, premiera: 12. oktober 1990)
  • Milan Jesih: Kronan norec (režiser: Zvone Šedlbauer, premiera: 11. december 1990)
  • Alenka Pirjevec, Bor Turel: Nekoč je bil kos lesa (režiserja: Alenka Pirjevec, Bor Turel, premiera: 5. februar 1991)
  • Niko Grafenauer: Tramvajčica (režiser: Matija Milčinski, premiera: 27. marec 1991)
  • Dane Zajc: Zakaj in vprašaj (režiser: Mile Korun, premiera: 4. april 1991)

1989/90

  • Svetlana Makarovič: Korenčkov palček (režiser: Slavko Hren, premiera: 21. september 1989)
  • Frane Puntar: Za vrati zajec (režiser: Srboljub Stanković, premiera: 20. oktober 1989)
  • Radovedni slonček (režiser: Božo Vovk, premiera: 8. december 1989)
  • Ivo Svetina: Zgodba južnega gozda ali kdo je ubil sonce (režiser: Janez Pipan, premiera: 15. december 1989)
  • Lily Novy, Vida Taufer: Mojca in živali (režiser: Peter Dougan, premiera: 3. februar 1990)
  • Boris A. Novak: Prizori iz življenja stvari (režiser: Boris Kobal, premiera: 20. april 1990)

1988/89

  • Svetlana Makarovič: Mi kosovirji (režiser: Edi Majaron, premiera: 21. oktober 1988)
  • Zlatko Krilić: Zaigrajmo z lutkami (režiser: Ljubomir Draškić, premiera: 9. december 1988)
  • Munro Leaf: Zgodba o Ferdinandu (režiser: Laci Cigoj, premiera: 15. december 1988)
  • Anatol Vjarcinski: Rigorka, zvezda z neba (režiser: Aleksej Leljavski, premiera: 13. april 1989)

1987/88

  • Polonca Kovač: Kaj mora sova opraviti jeseni (režiser: Boštjan Korbar, premiera: 27. oktober 1987)
  • Maria Clara Machado: Mali strah Bavbav (režiser: Peter Dougan, premiera: 29. oktober 1987)
  • Aristofan: Lizistrata (režiser: Edi Majaron, premiera: 13. december 1987)
  • Ivan Predmerský: Petnajst (režiser: Uroš Trefalt, premiera: 4. marec 1988)

1986/87

  • Tadeusz Słobodzianek: Past (režiser: Stanisław Ochmanski, premiera: 26. september 1986)
  • Svetlana Makarovič: Sapramiška (režiserja: Nace Simončič, Peter Dougan, premiera: 17. oktober 1986)
  • Alenka Goljevšček: Če zmaj požre mamo (režiserka: Ksenja Murari, premiera: 12. december 1986)
  • H. C. Andersen: Snežna kraljica (režiser: Matija Milčinski, premiera: 26. marec 1987)
  • Ervin Fritz: Zajček Peter (režiser: Peter Dougan, premiera: 16. april 1987)

1985/86

  • Aleksander S. Puškin: Pravljica o carju Saltanu (režiser: Edi Majaron, premiera: 15. november 1985)
  • Zlatko Krilić: Jajce (režiser: Tine Varl, premiera: 13. december 1985)
  • Polonca Kovač: Kaj mora sova opraviti pozimi (režiser: Matjaž Loboda, premiera: 23. december 1985)
  • Samo Simčič: Čudežni prstan (režiser: Igor Šmid, premiera: 28. februar 1986)
  • Svetlana Makarovič: Mrtvec pride po ljubico (režiser: Matjaž Loboda, premiera: 15. maj 1986)

1984/85

  • Franček Rudolf: Smešno za zjokat (režiser: Aleš Jan, premiera: 12. oktober 1984)
  • James M. Barrie: Peter Pan v Kensingtonskem parku (režiser: Igor Likar, premiera: 18. oktober 1984)
  • Svetlana Makarovič: Mačja prodajalna (režiser: Matjaž Loboda, premiera: 27. november 1984)
  • Fran Levstik: Martin Krpan (režiser: Miran Herzog, premiera: 28. november 1984)
  • Nina Skrbinšek: Kužek Postružek (režiserja: Matjaž Loboda, Nina Skrbinšek, premiera: 17. december 1984)
  • Frane Milčinski: Zvezdica Zaspanka (režiser: Matija Milčinski, premiera: 7. marec 1985)
  • Ivan Potrč: Vančeve zgodbe (režiser: Laci Cigoj, premiera: 23. april 1985)
  • Alja Tkačev, Metka Zobec: Gremo Kroša (režiser: Matjaž Loboda, premiera: 11. maj 1985)

1983/84

  • Alenka Gerlovič: Jurček in trije razbojniki (režiserja: Igor Cvetko, Jelena Sitar, premiera: 16. november 1983)
  • Josef Čapek: Kako sta se kužek in muca igrala gledališče (režiser: Karel Makonj, premiera: 19. december 1983)
  • Svetlana Makarovič: Igra o letu (režiser: Edi Majaron, premiera: 19. december 1983)
  • Berta Bojetu: Pogovori v hiši Karlstein (režiser: Damir Zlatar Frey, premiera: 29. marec 1984)
  • Polonca Kovač: Kaj mora sova opraviti spomladi (režiser: Matjaž Loboda, premiera: 6. april 1984)

1982/83

  • Milan Klemenčič: Doktor Faust (režiserja: Igor Cvetko, Jelena Sitar, premiera: 12. november 1982)
  • Isidor Vladimirovič Štok: Božanska komedija (režiser: Zlatko Bourek, premiera: 13. november 1982)
  • Milan Pavlik: Trije snežaki (režiser: Edi Majaron, premiera: 18. december 1982)
  • Alenka Goljevšček: Hiša (režiser: Miroslav Melena, premiera: 1. april 1983)
  • Branka Jurca: Gregec kobilica (režiser: Matjaž Loboda, premiera: 10. maj 1983)
  • Samo Simčič: O ptički, ki je ukradla zlato jabolko (režiser: Aleš Jan, premiera: 20. maj 1983)

1981/82

  • Josef Čapek: Kužek in muca (režiser: Matjaž Loboda, premiera: 14. december 1981)
  • Polonca Kovač: Vrtec pri stari kozi (režiser: Matjaž Loboda, premiera: 29. marec 1982)
  • Milan Dekleva: Sanje o govoreči češnji (režiser: Edi Majaron, premiera: 26. maj 1982)

1980/81

  • Jan Wilkowski: Guignol v težavah (režiser: Stanisław Ochmanski, premiera: 26. september 1980)
  • Frane Puntar: A (režiser: Matija Milčinski, premiera: 15. oktober 1980)
  • Nace Simončič: Ob proslavi (režiser: Matjaž Loboda, premiera: 29. oktober 1980)
  • Niko Grafenauer: Za devetimi vrati (režiser: Sergej Verč, premiera: 10. december 1980)
  • Nace Simončič: Veliki kikiriki (režiser: Matjaž Loboda, premiera: 13. december 1980)
  • Zdenek Florian: Tobija (režiser: Edi Majaron, premiera: 14. december 1980)
  • Stevan Pesić: Lovska zgodba (režiser: Srboljub Stanković, premiera: 4. marec 1981)
  • Josip Jurčič: Kozlovska sodba v Višnji Gori (režija: Miran Herzog, premiera: 19. junij 1981)

1979/80

  • Polonca Kovač: Jakec in stric Hladilnik (režiser: Albert Kos, premiera: 5. september 1979)
  • Antoine de Saint-Exupéry: Mali princ (režiser: Edi Majaron, premiera: 19. oktober 1979)
  • Jiři Středa: Pravljičarjeve pravljice (režiser: Karel Makonj, 19. november 1979)
  • Jiři Středa: Janko in Metka (režiser: Edi Majaron, premiera: 12. april 1980)
  • Alan A. Milne: Medvedek Pu (režija: kolektivno delo, premiera: 17. april 1980)

1978/79

  • Matjaž Loboda: Pod to goro zeleno (režiser: Matjaž Loboda, premiera: 15. december 1978)
  • Munro Leaf: Zgodba o Ferdinandu (režiserka: Helena Zajc, premiera: 19. december 1978)
  • Oton Župančič: Cicibanus Coprianus (režiser: Albert Kos, premiera: 20. december 1978)
  • Milan Jesih (po motivih Jonathana Swifta): Gulliver, velik in majhen (režiserka: Slobodanka Aleksić, premiera: 20. marec 1979)

1977/78

  • Nace Simončič: Kljukčeva predstava (režiser: Nace Simončič, premiera: 24. oktober 1977)
  • Svetlana Makarovič: Pekarna Mišmaš (režiser: Laci Cigoj, premiera: 14. december 1977)
  • Anja Dolenc: Resnična pravljica (režiser: Albert Kos, premiera: 28. februar 1978)
  • Frane Puntar: Gugalnica (režiser: Edi Majaron, premiera: 4. april 1978)

1976/77

  • Jana Milčinski: Marjetica in zmaj (režiser: Matija Milčinski, premiera: 4. oktober 1976)
  • Branka Jurca: Beli konjič (režiser: Jože Vozny, premiera: 13. december 1976)
  • Gerald Stuebben: Živi na soncu mož (režiser: Zvone Šedlbauer, premiera: 21. junij 1977)

1975/76

  • Nace Simončič: Pravi partizan (režiser: Nace Simončič, premiera: 6. oktober 1975)
  • Kristina Brenk: Deklica Delfina in lisica Zvitorepka (režiser: Matija Milčinski, premiera: 12. december 1975)
  • Svetlana Makarovič: Hiša tete Barbare (režiser: Aleš Jan, premiera: 13. december 1975)
  • Dragutin Dobričanin: Že, že, kaj pa poklic (režiser: Iztok Tory, premiera: 9. april 1976)

1974/75

  • Franček Rudolf: Kuža laja mijav, mijav, mijav (režiser: Staš Potočnik, premiera: 15. november 1974)
  • Jože Rode, Matija Milčinski: Sonce, sončnica, sončnik (režiserja: Matija Milčinski, Laci Cigoj, premiera: 16. december 1974)
  • Frane Puntar: Medvedek zleze vase (režiser: Matjaž Loboda, premiera: 16. december 1974)
  • Nace Simončič: Čmrlj iz Kolorada (režiser: Žarko Petan, premiera: 28. marec 1975)

1973/74

  • Frank L. Baum: Čarovnik iz Oza (režiser: Aleš Jan, premiera: 11. oktober 1973)
  • Jože Rode, Matija Milčinski: Veseli lutkarjev voziček (režiser: Dušan Hrovatin, premiera: 16. december 1973)
  • Jože Rode, Matija Milčinski: Igrajmo se poroko (režiser: Matija Milčinski, premiera: 16. december 1973)
  • Dušan Jovanović: Zlata ptica (režiser: Zvone Šedlbauer, premiera: 25. april 1974)

1972/73

  • Fran Milčinski: Butalci (režiser: Matija Milčinski, premiera: 25. november 1972)
  • Svetlana Makarovič: Sovica Oka (režiser: Matjaž Loboda, premiera: 16. december 1972)
  • Frane Puntar: Stol pod potico (režiser: Iztok Tory, premiera: 31. marec 1973)

1971/72

  • Ludvik Aškenazy: Ukradeni mesec (režiser: Nace Simončič, premiera: 2. oktober 1971)
  • Darinka Kladnik: Čiribu (režiser: Matija Milčinski, premiera: 9. december 1971)
  • Leopold Suhadolčan: Medvedek na obisku (režiser: Staš Potočnik, premiera: 11. december 1971)
  • H. C. Andersen: Slavček (režiser: Črt Škodlar, premiera: 24. april 1972)

1970/71

  • Albert Papler: Hudobni graščak (režiser: Polde Dežman, premiera: 3. oktober 1970)

1969/70

  • Marjan Marinc: Krasen cirkus (režiserja: Matjaž Loboda, Nace Simončič, premiera: 5. oktober 1969)
  • Nace Simončič: Posebna reportaža (režiser: Staš Potočnik, premiera: 28. februar 1970)

1968/69

  • Ryszard Raduszewski: Mala detektivska zgodba (režiser: Marjan Belina, premiera: 9. november 1968)
  • Hanna Januszewska: Tigrček Peter (režiser: Dušan Hrovatin, premiera: 29. april 1969)

1967/68

  • Georgia Vladičina: Radovedni slonček (režiser: Dušan Hrovatin, premiera: 23. december 1967)
  • Milan Pavlik: Dve polnočni zgodbi (režiser: Jože Pengov, premiera: 14. april 1968)

1966/67

  • Josef Peer: Kljukec (režiser: Marjan Belina, premiera: 18. december 1966)
  • Jože Pengov, Otfried Preussler: Mala čarovnica (režiser: Jože Pengov, premiera: 17. junij 1967)

1965/66

  • Marjan Belina: Užaljeni medvedek (režiser: Marjan Belina, premiera: 19. december 1965)

1964/65

  • Janez Dobeic: Pesmica in sonček (režiser: Janez Dobeic, premiera: 19. december 1964)
  • Maria Clara Machado, Michel Simon: Mali strah Bavbav (režiser: Jože Pengov, premiera: 20. december 1964)

1963/64

  • Maurice Maeterlinck: Sinja ptica (režiser: Jože Pengov, premiera: 21. april 1964)

1962/63

  • Aleksander Marodić: Krikec in Pikec (režiser: Polde Dežman, premiera: 21. december 1962)
  • Nace Simončič: Nenavadna pravljica (režiser: Nace Simončič, premiera: 31. marec 1963)
  • Nace Simončič: Prešički (režiser: Janez Drozg, premiera: 30. junij 1963)

1961/62

  • Mirko Mahnič: Rdeča kapica (režiser: Mirko Mahnič, premiera: 21. december 1961)
  • Alena Tomasova: Belobradka (režiser: Polde Dežman, premiera: 22. december 1961)

1960/61

  • Jan Malík: Čarobna vrečka (režiser: Črt Škodlar, premiera: 26. november 1960)
  • Nace Simončič: Babica (režiser: Nace Simončič, premiera: 19. december 1960)
  • Jan Grabowski: Volk in kozlički (režiser: Jože Pengov, premiera: 22. julij 1961)

1959/60

  • Carlo Collodi: Ostržek (režiser: Jože Pengov, premiera: 19. december 1959)
  • Nace Simončič: Kljukčeve počitnice (režiser: Nace Simončič, premiera: 22. december 1959)

1958/59

  • Josef Kainar: Zlatolaska (režiser: Jože Pengov, premiera: 6. december 1958)
  • Nace Simončič: Zmešnjava (režiser: Polde Dežman, premiera: 20. december 1958)
  • Janez Dobeic: Dva potepina (režiser: Nace Simončič, premiera: 25. junij 1959)

1957/58

  • Vojtech Cinybulk: Igračke na cestah (režiser: Polde Dežman, premiera: 6. oktober 1957)
  • Wilhelm Karsch: Težave Peteršiljčkove mame (režiser: Jože Pengov, premiera: 17. november 1957)
  • Fran Milčinski: Dve veseli zgodbi (režiser: Jože Pengov, premiera: 21. december 1957)
  • Oscar Wilde: Srečni princ (režiser: Mirko Mahnič, premiera: 21. april 1958)

1956/57

  • France Bevk: Lenuh poležuh (režiser: Nace Simončič, premiera: 11. oktober 1956)
  • Albert Papler: Hudobni graščak (režiser: Polde Dežman, premiera: 25. november 1956)

1955/56

  • Frane Milčinski: Zvezdica Zaspanka (režiser: Jože Pengov, premiera: 23. oktober 1955)
  • Jože Pengov, Nace Simončič: Medveda lovimo (režija: Jože Pengov, premiera: 20. december 1955)

1954/55

  • Frane Milčinski: Kljukčev rojstni dan (režiser: Jože Pengov, premiera: 3. december 1954)
  • Frane Milčinski: Tri čudne zgodbe (režiser: Jože Pengov, premiera: 15. december 1954)

1953/54

  • Charles Perrault: Obuti maček (režiser: Jože Pengov, premiera: 12. december 1953)
  • Frane Milčinski: Čarobna skrinja (režiser: Jože Pengov, premiera: 25. december 1953)

1952/53

  • Jože Pengov, Nace Simončič: Zlata ribica (režiser: Jože Pengov, premiera: 5. april 1953)
  • Robert Adolf Stemmle: Čarovni klobuk (režiser: Jože Pengov, premiera: 25. maj 1953)

1951/52

  • Franz Pocci: Čarobne gosli (režiser: Jože Pengov, premiera: 9. december 1951)
  • Wilhelm Karsch: Težave Petršiljčkove mame (režiser: Jože Pengov, premiera: 27. december 1951)
  • Lily Novy, Vida Taufer: Mojca in živali (režiser: Jože Pengov, premiera: 25. maj 1952)

1950/51

  • Jan Malík: Žogica Marogica (režiser: Jože Pengov, premiera: 31. marec 1951)

1949/50

  • Fran Levstik: Martin Krpan (režiserja: Jože Pengov, Milan Skrbinšek, premiera: 21. april 1950)

1948/49

  • Anton Ingolič: Udarna brigada (režiser: Jože Šorn, premiera: 10. oktober 1948)