Preskoči na glavno vsebino
26. november 2024

Obisk predstav v decembru

Tudi letos decembra v centru Ljubljane pričakujemo veliko število obiskovalcev, zato priporočamo, da se na pot odpravite prej kot običajno in da za prevoz uporabite mestni avtobus. V neposredni bližini gledališča je postajališče Lutkovno gledališče za progo št. 2 ter postajališče Zmajski most za progi št. 20 in 13.

 

Parkirišča

V bližini sta garažni hiši Kapitelj in Kongresni trg, vendar je v decembru težko dobiti prosto mesto. Pred Lutkovnim gledališčem ni javnega parkirišča.

 

Brezplačni prevozi

Obiskovalcem želimo z brezskrbno in varno vožnjo po mestu omogočiti uživanje na vseh prazničnih dogodkih v Ljubljani, zato bodo od 26. decembra 2024, pa vse do 2. januarja 2025, po 17. uri vsi prevozi na linijah v coni 1 brezplačni, sporoča LPP.

 

Dodatni avtobusi in nočne linije

Med 26. decembrom 2024 in 1. januarjem 2025 bodao na linije 1, 6, 9 in 11 po 17. uri dodali dodatne avtobuse, poleg tega pa bo podaljšan tudi obratovalni čas vseh nočnih linij. Zadnji avtobusi bodo z Bavarskega dvora odpeljali ob 1. uri zjutraj, dodatno pa bo uvedena tudi nočna linija N9, ki bo začela obratovati po 22.30 na trasi Bavarski dvor – Barje P+R.

 

Silvestrovo v Ljubljani

Na silvestrovo - v torek, 31. decembra 2024, - bodo avtobusi vozili vso noč, kar bo omogočilo varno in enostavno vračanje z novoletnih praznovanj.

 

Brezplačna P+R parkirišča

V času brezplačnih prevozov od 26. decembra 2024 do 2. januarja 2025 po 17. uri, bodo brezplačna tudi vsa P+R parkirišča v Ljubljani (Stanežiče, Barje, Dolgi most, Ježica, Letališka, Stožice in Studenec).

Validacija vozovnic je obvezna tudi pri brezplačnih prevozih.

Več o prometnem režimu

Več o programu prireditev v Ljubljani

 

Nazaj na seznam novic