Na glavno vsebino
Kraljestvo
PISAVA
VELIKOST

CTRL+ ZA POVEČAVO
CTRL- ZA POMANJŠAVO

VELIKE/MALE
STIL

Nagrade

filePath
Palčica

  • nagrada za igralsko in animacijsko stvaritev Maji Kunšič za vlogo v predstavi Palčica, Mednarodni festival lutkovnega gledališča – PIF, Zagreb, 2023
filePath
Moj dedek je bil češnjevo drevo

  • nagrada za igralsko stvaritev Matevžu Müllerju, 25. Mednarodni lutkovni festival Zlata iskra, Kragujevac, Srbija, 2023
  • nagrada za režijo Fabrizziu Montecchiju, 25. Mednarodni lutkovni festival Zlata iskra, Kragujevac, Srbija, 2023
  • nagrada za najboljšo režijo Fabrizziu Montecchiju, 2. mednarodni lutkovni festival InPuT Fest, Karlovec, Hrvaška, 2023
  • nagrada za umetniško oblikovanje svetlobe Maši Avsec in Fabrizziu Montecchiju, 2. mednarodni lutkovni festival InPuT Fest, Karlovec, Hrvaška, 2023
  • nagrada za najboljši priredbo besedila Fabrizziu Montecchiju in Enrici Carini, 2. mednarodni lutkovni festival InPuT Fest, Karlovec, Hrvaška, 2023
  • nagrada za likovno podobo predstave, 2. mednarodni lutkovni festival InPuT Fest, Karlovec, Hrvaška, 2023
filePath
Mala čarovnica

  • Jera Ivanc, nagrada Združenja dramskih umetnikov Slovenije »Marko Slodnjak« za dveletno obdobje, 53. Teden slovenske drame, Kranj, 27. 3. 2023


filePath
Tunel

  • Zlati odrski križ (Auksinių scenos kryžių) v kategoriji stvaritev za otroke in mlade (kot koprodukcija Lutkovnega gledališča Klajpeda z Lutkovnim gledališčem Ljubljana)
  • Miha Golob, nagrada za režijo, 12. bienale lutkovnih ustvarjalcev Slovenije, september 2023, Maribor, Slovenij
  • Miha Arh, Gašper Malnar, Barbara Kanc, Filip Šebšajevič, posebna nagrada po presoji žirije za celostno in homogeno izvedbo, 12. bienale lutkovnih ustvarjalcev Slovenije, september 2023, Maribor, Slovenija
  • Gregor Kuhar, nagrada za oblikovanje svetlobe,12. bienale lutkovnih ustvarjalcev Slovenije, september 2023, Maribor, Slovenija


filePath
Obisk

  • Posebna nagrada za celostno vizualno podobo, 24. mednarodni lutkovni festival Zlata iskra, Kragujevac, Srbija, maj 2022
  • Nagrada mlade žirije za najboljšo predstavo, KUC Travno, Međunarodni Festival Kazališta Lutaka PIF, Zagreb, Hrvaška, september 2022
  • Brane Vižintin nagrada za najboljšo vlogo, KUC Travno, Međunarodni Festival Kazališta Lutaka PIF, Zagreb, Hrvaška, september 2022
  • Jelena Ždrale nagrada za najboljšo glasbo, KUC Travno, Međunarodni Festival Kazališta Lutaka PIF, Zagreb, Hrvaška, september 2022
  • Jelena Ždrale, nagrada za scensko glasbo, 12. bienale lutkovnih ustvarjalcev Slovenije, september 2023, Maribor, Slovenija

filePath
Čarovnik iz Oza

  • Jera Ivanc, nagrada Združenja dramskih umetnikov Slovenije »Marko Slodnjak« za dveletno obdobje, 53. Teden slovenske drame, Kranj, 27. 3. 2023

  • Mankica Kranjec je za fotografiji iz predstave Čarovnik iz Oza (v režiji Yulie Roschina) na mednarodnem gledališkem fotografskem natečaju Theatre Exposed prejela nagradi v kategorijah portret in gib v umetnosti.

  • Nagrada za najboljšo predstavo na 33. Pikinem festivalu, Velenje, september 2022
  • Jan Bučar, ki je v predstavi odigral vlogo Pločevinka, pa je prejel zlato piko za najboljšega igralca, 33. Pikin festival, Velenje, september 2022

filePath
Sedem vprašanj o sreči
  • 2021 nagrada za igro v predstavi Gašperju Malnarju, 56. festival Borštnikovo srečanje, Maribor
  • 2021 nagrada po presoji žirije za uprizoritev, 56. festival Borštnikovo srečanje, Maribor
filePath

Kamišibaj Nepremagljivi petelin

  • Glavna nagrada Ana Hribar za izvedbo armenske pravljice Nepremagljivi petelin, za katero je ilustracije prispeval Jan Princl in tretje mesto v kategoriji priznanj kamišibajkarjev; 4. mednarodni festival kamišibaj Beli delfin, avgust 2021, Piran, Slovenija

Kamišibaj Medved, ki ga prej še ni bilo in Čudežni gozd

  • Maja Kunšič je za kamišibaj za otroke, ki je nastal po motivih zgodbe Wolfa Erlbrucha Medved, ki ga prej še ni bilo, in čudežni gozd z ilustracijami Zale Kalan je prejela posebno priznanje na 9. slovenski festival kamišibaj gledališča v Velenju, september 2021, Velenje, Slovenija
filePath
Tihožitje

  • Nagrada za najboljšo animacijo/igro Asja Kahrimanović, Iztok Lužar, Zala Ana Štiglic v uprizoritvi Tihožitje, LG Maribor, 11. bienale lutkovnih ustvarjalcev Slovenije, september 2021 Maribor, Slovenija
  • Nagrada za lutkovno tehnologijo Zoran Srdić za uprizoritev Tihožitje, LG Maribor, 11. bienale lutkovnih ustvarjalcev Slovenije, september 2021 Maribor, Slovenija

filePath
Tjulenj

  • Nagrada za celostno likovno podobo Brane Solce za uprizoritev Tjulenj, LG Maribor, 11. bienale lutkovnih ustvarjalcev Slovenije, september 2021 Maribor, Slovenija


filePath
Nebo nad menoj

  • Nagrada za koncept Tin Grabnar za uprizoritev Nebo nad menoj, LG Maribor, 11. bienale lutkovnih ustvarjalcev Slovenije, september 2021 Maribor, Slovenija
  • Nagrada "TIBOR SEKELJ" za predstavo z najbolj humanim sporočilom so nagrajeni Tin Grabnar, Tjaša Bertoncelj ter Tadeja Pungerčar, za produkcijo LGL Nebo nad menoj, KUC Travno 54. PIF, september 2021, Zagreb, Hrvaška

filePath
Reči reči

  • Posebna nagrada žirije za uprizoritev Reči reči: Nagrada za igrivo kritiko ( ne)uporabnih plastičnih predmetov, LG Maribor, 11. bienale lutkovnih ustvarjalcev Slovenije, september 2021 Maribor, Slovenija

filePath
Škrt škrt kra čof

  • nagrada za vlogo Aja Kobe, 21. međunarodni lutkarski festival “Zlatna iskra”, Pozorište za decu Kragujevac, Srbija, maj 2019

filePath
Nasvidenje

  • 2019 grand prix, 52. mednarodni festival lutkovnih gledališč PIF, Hrvaška
  • 2019 nagrada za izvrstnost izvedbe Branetu Vižintinu, 52. mednarodni festival lutkovnih gledališč PIF, Hrvaška

filePath
Martin Krpan

  • 2019 nagrada za najboljšo režijo Tinu Grabnarju, 10. bienale lutkovnih ustvarjalcev Slovenije
filePath
Akvarij

  • 2019 nagrada otroške žirije, IX. mednarodni festival Teatralna Karuzela, Lodž, Poljska
filePath
Misterij sove

  • 2019 posebna nagrada za dramaturgijo Mateji Bizjak Petit, 10. bienale lutkovnih ustvarjalcev Slovenije
  • 2019 posebna nagrada za rekontekstualizacijo uprizoritve za kolektiv predstave, 10. bienale lutkovnih ustvarjalcev Slovenije
filePath
Nekoč, ko nas ni bilo več

  • 2017 nagrada za najboljšo mladinsko predstavo, festival Zlata paličica 2017, Ljubljana
filePath
Seansa Bulgakov

  • 2019 nagrada za najboljšo mladinsko predstavo po mnenju mladinske žirije, festival Zlata paličica 2019
  • 2019 nagrada za animacijo in igro Gašperju Malnarju, Mihu Arhu in Filipu Šebšajeviću, 10. bienale lutkovnih ustvarjalcev Slovenije
filePath
Nekje drugje

  • 2017 posebna nagrada žirije za uspešno kombinacijo lutkarskega načina razmišljanja in uporabe sodobne tehnologije pri realizaciji teme, Mednarodni lutkovni festival PIF, Zagreb
  • 2019 nagrada za najboljšo predstavo festivala, 9. mednarodni otroški festival Teatralna Karuzela, Lodž, Poljska
  • 2019 nagrada za najboljšo predstavo otroške žirije, 9. mednarodni otroški festival Teatralna Karuzela, Lodž, Poljska
  • 2019 nagrada za najboljšo otroško predstavo po mnenju otroške žirije, festival Zlata paličica 2019
  • 2019 grand prix, 10. bienale lutkovnih ustvarjalcev Slovenije
  • 2019 nagrada za animacijo in igro Asji Kahrimanović Babnik, 10. bienale lutkovnih ustvarjalcev Slovenije
  • 2019 nagrada za najboljšo režijo Tinu Grabnarju, 10. bienale lutkovnih ustvarjalcev Slovenije
  • 2019 nagrada za celostno likovno podobo uprizoritve Matiji Medvedu, 10. bienale lutkovnih ustvarjalcev Slovenije
  • 2020 nagrada za vlogo Asji Kahrimanović Babnik, Zlatna iskra, 22. mednarodni festival Kragujevac, Srbija
  • Nagradi za najboljšo predstavo – po izboru otroške žirije in žirije mesta Kotor, 30. festival gledališča za otroke v Kotorju, Črna Gora,  julij 2022
  • Tin Grabnar je za predstavi Nekje drugje in Tihi dečak (Pozorište za djecu Kragujevac) prejel nagrado za raziskovanje uprizoritvenega jezika, Kotor, 30. festival gledališča za otroke v Kotorju, Črna Gora,  julij 2022


filePath
Zločin in kazen (produkcija AGRFT in LGL)

  • 2017 nagrada Društva slovenskih kritikov in teatrologov za najboljšo predstavo sezone 2016/17
filePath
Medved in mali

  • 2017 najboljša predstava Bienala lutkovnih ustvarjalcev Slovenije, Maribor
  • 2017 nagrada igralki Maji Kunšič za animacijo v predstavi, Bienale lutkovnih ustvarjalcev, Maribor
  • 2017 nagrada Donni Wilson za likovno podobo predstave, Bienale lutkovnih ustvarjalcev, Maribor
  • 2017 najboljša otroška predstava, festival Zlata paličica 2017, Ljubljana
filePath
Ti loviš!

  • 2017 posebna nagrada za dramsko besedilo Saši Eržen, nagrada za režijo Silvanu Omerzuju in igralska nagrada Martini Maurič Lazar in Branetu Vižintinu, mednarodni lutkovni festival Zlata iskra v Kragujevcu, Srbija
  • 2015 častno priznanje za animacijo Martini Maurič Lazar in Branetu Vižintinu, mednarodni festival Mateřinka, Liberec, Češka
  • 2013 nagrada 25 zlatih zvezdic otroške žirije, Poletni lutkovni pristan, Maribor
  • 2013 nagrada za igro in animacijo Martini Maurič Lazar in Branetu Vižintinu, Bienale lutkovnih ustvarjalcev Slovenije, Maribor


filePath
Močeradek gre čez cesto

  • 2014 nagrada za režijo Matiji Solcetu, mednarodni festival PIF, Zagreb, Hrvaška
  • 2013 nagrada za inovativni avtorski pristop Matiji Solcetu, Zlata paličica, Ljubljana
  • 2013 nagrada za inteligentni pristop h gledališču za otroke, za udobno in nežno zatočišče, ki ga je ponudila občinstvu, še posebej članom žirije na zadnji dan festivala, mednarodni festival Tallinn Treff, Talin, Estonija

filePath

Turlututu

  • 2017 posebno nagrado za izvirno vključevanje otrok v svet gledališča, lutkovni festival Omsk, Rusija
  • 2014 nagrada za inovativno interaktivnost, mednarodni festival The Magic Curtain, Targovište, Bolgarija
  • 2014 nagrada 25 zlatih zvezdic otroške žirije, Poletni lutkovni pristan, Maribor
  • 2015 nagrada za najboljšo predstavo namenjeno predšolskim otrokom na 16. festivalu uprizoritvenih umetnosti za otroke in mlade Zlata paličica, Ljubljana

filePath
Mala in velika Luna

  • 2014 nagrada za najboljšo kostumografijo Alanu Hranitelju, Naj, naj, naj festival, Zagreb, Hrvaška
  • 2011 nagrada Zlata pika, Pikin festival, Velenje

filePath
Živalska farma

  • 2013 nagrada za najboljšo predstavo, Zlata paličica, Ljubljana

filePath
Romeo & Julija

  • 2012 grand prix – nagrada za najboljšo predstavo, mednarodni festival TIBA, Beograd, Srbija

filePath

Vžigalnik

  • 2012 nagrada za kostumografijo Iztoku Hrgi, svetovni lutkovni festival UNIMA 2012, Chengdu, Kitajska
  • 2010 nagrada za animacijo Maji Kunšič, Gašperju Malnarju in Iztoku Lužarju, Poletni lutkovni pristan, Maribor
  • 2010 nagrada za vlogo v predstavi Gašperju Malnarju, Poletni lutkovni pristan, Maribor
  • 2010 nagrada za najboljšo predstavo, Poletni lutkovni pristan, Maribor

filePath

Doktor Faust

  • 2012 nagrada za ohranjanje tradicije, mednarodni festival gledališč za otroke, Banjaluka, Republika Srbska
  • 2009 nagrada za ohranjanje tradicije hišnega marionetnega gledališča ansamblu LGL na čelu z Iztokom Jerebom, mednarodni festival PIF, Zagreb, Hrvaška

filePath
Štirje muzikanti

  • 2011 nagrada za animacijo in izvajanje glasbe Martini Maurič Lazar, Polonci Kores, Gašperju Malnarju in Mihu Arhu, mednarodni festival PIF, Zagreb, Hrvaška
  • 2011 nagrada otroške žirije za najboljšo predstavo v celoti, mednarodni festival PIF, Zagreb, Hrvaška
  • 2011 nagrada Matiji Solcetu za glasbo v interakciji z animacijo predmetov, Bienale lutkovnih ustvarjalcev Slovenije, Maribor
  • 2010 nagrada za zanimivo scensko postavitev in inovativni stik z najmlajšim občinstvom, mednarodni lutkovni festival Lutke, Ljubljana

 


filePath
Boksarsko srce

  • 2009 nagrada za najboljšega igralca Domnu Valiču, Zlata paličica, Ljubljana


filePath
Trnjulčica

  • 2008 nagrada za najboljšo predstavo, mednarodni festival PIF, Zagreb, Hrvaška
  • 2008 nagrada za likovno zasnovo Janu Kocmanu, Zagreb, Hrvaška
  • 2009 nagrada za najboljšo predstavo, mednarodni festival Zlata iskra, Kragujevac, Srbija
  • 2010 nagrada za metaforično imaginacijo, mednarodni festival Valise, Łomža, Poljska

filePath
Krabat

  • 2015 nagrada za najboljšo glasbo Leonardu Eversu,  IX. mednarodni lutkovni festival za odrasle “PIERROT” Stara Zagora, Bolgarija

 


filePath
Račka, Smrt in tulipan

  • 2015 nagrada za najboljšo igro in animacijo Asji Kahrimanović in Polonci Kores na 8. bienale slovenskih lutkovnih ustvarjalcev, Maribor
  • 2015 nagrada za najboljšo likovno podobo Federici Ferrari, 8. bienale lutkovnih ustvarjalcev, Maribor
  • 2015 nagrada Grand prix za najboljšo predstavo v celoti, 48. mednarodni lutkovni festival PIF, Zagreb, Hrvaška
  • 2015 nagrada za animacijo in igro Asji Kahrimanović in Polonci Kores, 48. mednarodni lutkovni festival PIF, Zagreb, Hrvaška
  • 2015 nagrada za najboljšo glasbo Mitji Vrhovniku Smrekarju,  48. mednarodni lutkovni festival PIF, Zagreb, Hrvaška
  • 2015 nagrada za oblikovanje svetlobe Fabrizio Montecchiju, 48. mednarodni lutkovni festival PIF, Zagreb, Hrvaška
  • 2015 nagrada za najboljšo predstavo namenjeno mladim na 16. festivalu uprizoritvenih umetnosti za otroke in mlade Zlata paličica, Ljubljana
  • 2016 druga nagrada za predstavo, Mednarodni lutkovni festival, Kragujevac, Srbija 
  • 2016 nagrada za najboljšo glasbo Mitji Vrhovniku Smrekarju, Mednarodni lutkovni festival, Kragujevac, Srbija
  • 2016 nagrada Grand prix, 25. mednarodni gledališki festival Valise, Łomża, Poljska
  • 2016 nagrada za poetično interpretacijo zgodbe, Mednarodni lutkovni festival, Plovdiv, Bolgarija
  • 2016 nagrada za najboljšo originalno glasbo Mitji Vrhovniku Smrekarju Mednarodni festival otroškega gledališča Subotica, Srbija 
  • 2018 nagrada za najboljšo režijo Fabriziu Montecchiju, II Kyiv International Festival PuppetUP, Ukrajina
  • 2019 Pengovova listina za vlogi v predstavi Polonci Kores in Asji Kahrimanović Babnik, Unima Slovenija
  • Nagrada (Fox award) mednarodne žirije za inovativnost v lutkarstvu, 2nd Hvammstangi International Puppetry Festival, Hvammstangi, Islandija, oktober 2021

filePath
Ostržek

  • 2015 posebna nagrada žirije za animacijo in interpretacijo Mihi Arhu, 8. bienale lutkovnih ustvarjalcev, Maribor
  • 2015 nagrada za najboljši glasbo Mitji Vrhovniku Smrekarju, 8. bienale lutkovnih ustvarjalcev, Maribor

filePath
Emil in detektivi

  • 2015  nagrada Zlata pika, Pikin festival, Velenje
  • 2015 nagrada za najboljšo predstavo namenjeno šolskim otrokom na 16. festivalu uprizoritvenih umetnosti za otroke in mlade Zlata paličica, Ljubljana