Na glavno vsebino
Kraljestvo
PISAVA
VELIKOST

CTRL+ ZA POVEČAVO
CTRL- ZA POMANJŠAVO

VELIKE/MALE
STIL

SPORED

CILJNA SKUPINA
PREDSTAVA
ODER
FILTER PO DATUMU PREDSTAVE
      Za otroke       Za mladino in odrasle
september 2024
23
september
ponedeljek
Rosa A. García
Gledališče Paraíso (Španija)
Režija: Tomás Fdez. Alonso
Dramska predstava, v španščini s slovenskim in angleškim prevodom
Šentjakobski oder LGL, ob 17:00
Trajanje 60 min
23
september
ponedeljek
Jakub Vašíček
Gledališče Alfa (Češka) in Lutkovno gledališče PUK Tokio (Japonska)
Prevod v japonščino: Yoko Yamaguchi, Nanako Ishida
Lutkovna predstava, v češčini in japonščini s slovenskimi in angleškimi nadnapisi
Veliki oder LGL, ob 18:30
24
september
torek
L'Orto degli Ananassi (Italija)
Dramska predstava, brez besed
Oder pod zvezdami, ob 17:00
Trajanje 60 min
24
september
torek
Tomsa Legierski
Gledališče Alfa (Češka)
Scenografija: Karel Czech
Lutkovna predstava, v češčini z angleškimi in slovenskimi nadnapisi
Veliki oder LGL, ob 18:00
Trajanje 65 min
25
september
sreda
Bori Mezo, Ella Mackay, Eti Meacock
Hopeful Monsters (Združeno kraljestvo)
Glasba: Michael Hyland
Lutkovna predstava, brez besed
Mali oder LGL, ob 15:00
Trajanje 40 min
25
september
sreda
Rauxa
Rauxa (Španija)
Režija in dramaturgija: Xavi Sánchez, Analía Serenelli
Lutkovna predstava, brez besed
Veliki oder LGL, ob 16:30
Trajanje 45 min
25
september
sreda
Alice Laloy
S’Appelle Reviens (Francija)
Glasba: Éric Recordier
Gledališče podob, brez besed
Stara mestna elektrarna - Elektro Ljubljana, ob 17:30
Trajanje 70 min
25
september
sreda
po motivih Marka Sosiča
Režiserka: Jūratė Trimakaitė
Festivalska premiera v koprodukciji z Le Tas de Sable - Ches Panses Vertes (Francija)
Šentjakobski oder LGL, ob 19:00
Trajanje 45 min
25
september
sreda
po motivih Marka Sosiča
Režiserka: Jūratė Trimakaitė
Festivalska premiera v koprodukciji z Le Tas de Sable - Ches Panses Vertes (Francija)
Šentjakobski oder LGL, ob 19:00
Trajanje 45 min
25
september
sreda
Foto Klemen Kovačič
Klemen Kovačič, Nik Žnidaršič
Idejna zasnova: Klemen Kovačič
 
Kulturnica LGL, ob 22:30
Trajanje 75 min
26
september
četrtek
Lutkovno gledališče Maribor (Slovenija)
Lutkovna predstava, v slovenščini z angleškimi nadnapisi
Partizanska soba LGL, ob 15:00
Trajanje 60 min
26
september
četrtek
Astrid Lindgren
Gledališče za otroke in mladino Skopje (Severna Makedonija)
Režija in dramatizacija: Jakub Maksymov
Lutkovna predstava, v makedonščini s slovenskimi in angleškimi nadnapisi
Šentjakobski oder LGL, ob 16:30
Trajanje 55 min
26
september
četrtek
Ewa Maria Wolska
Gledališče FRAKTAL (Poljska)
Glasba: Maciej Staniecki
Lutkovna predstava, brez besed
Oder pod zvezdami, ob 17:30
Trajanje 35 min
7.00 €
26
september
četrtek
Ewa Maria Wolska
Gledališče FRAKTAL (Poljska)
Glasba: Maciej Staniecki
Lutkovna predstava, brez besed
Oder pod zvezdami, ob 17:30
Trajanje 35 min
26
september
četrtek
Brice Coupey, Jean Luc Ponthieux
L'Alinea (Francija)
Režija: Alain Recoing, Pierre Blaise, Christian Remer
Lutkovna predstava, brez besed
Mali oder LGL, ob 18:00
Trajanje 50 min
26
september
četrtek
Alice Laloy
S’Appelle Reviens (Francija)
Glasba: Éric Recordier
Gledališče podob, brez besed
Stara mestna elektrarna - Elektro Ljubljana, ob 18:30
Trajanje 70 min
26
september
četrtek
Lutkovno gledališče Maribor (Slovenija)
Lutkovna predstava, v slovenščini z angleškimi nadnapisi
Partizanska soba LGL, ob 21:30
Trajanje 60 min
26
september
četrtek
Foto Jaka Varmuž
Karolína Kotrbová, Gašper Lovrec, Filip Mramor, Jernej Potočan, Domen Novak
Režija: Filip Mramor
Snovalno gledališče
Tunel LGL, ob 22:30
Trajanje 50 min
27
september
petek
Po motivih Júlia Vanzelerja.
Lutkovno gledališče Porto (Portugalska)
Režija in scenografija: Rui Queiroz de Matos, Júlio Vanzeler
Lutkovna predstava, brez besed
Veliki oder LGL, ob 13:00
Trajanje 50 min
27
september
petek
Astrid Lindgren
Gledališče za otroke in mladino Skopje (Severna Makedonija)
Režija in dramatizacija: Jakub Maksymov
Lutkovna predstava, v makedonščini s slovenskimi in angleškimi nadnapisi
Šentjakobski oder LGL, ob 16:00
Trajanje 55 min
27
september
petek
Justina Jukonytė
Vilensko gledališče »Lėlė« (Litva)
Likovna podoba: Neringa Keršulytė
Lutkovna predstava, brez besed
Oder pod zvezdami, ob 16:00
Trajanje 50 min
27
september
petek
Foto: Nika Hölcl
Režiserka: Asja Kahrimanović
Lutkovna predstava po motivih slikanice Joeja Todd-Stantona
Mali oder LGL, ob 16:00
Trajanje 30 min
27
september
petek
Foto Jaka Varmuž
Hans Christian Andersen
Lutkovna predstava
Kulturnica LGL, ob 17:00
Trajanje 40 min
27
september
petek
Kolektiv Počemučka (Nataša Keser, Klemen Kovačič, Karolína Kotrbová, Aljoša Lovrić Krapež, Filip Mramor, Domen Novak, Nejc Potočan, Filip Štepec, Miranda Trnjanin)
Kolektiv Počemučka (Slovenija)
Zasedba: Nataša Keser, Klemen Kovačič, Filip Mramor, Domen Novak, Miranda Trnjanin
Predmetno gledališče, v slovenščini z angleškimi nadnapisi
Gledališče Glej, ob 17:00
Trajanje 80 min
27
september
petek
Po motivih Júlia Vanzelerja.
Lutkovno gledališče Porto (Portugalska)
Režija in scenografija: Rui Queiroz de Matos, Júlio Vanzeler
Lutkovna predstava, brez besed
Veliki oder LGL, ob 18:00
Trajanje 50 min
27
september
petek
Ezéquiel Garcia-Romeu
Théâtre de la Massue - Cie Ézéquiel Garcia-Romeu (Francija)
Dramaturgija in režijsko svetovanje: Laurent Caillon
Gledališče podob, brez besed
Stara mestna elektrarna - Elektro Ljubljana, ob 19:00
Trajanje 55 min
27
september
petek
Kolektiv Počemučka (Nataša Keser, Klemen Kovačič, Karolína Kotrbová, Aljoša Lovrić Krapež, Filip Mramor, Domen Novak, Nejc Potočan, Filip Štepec, Miranda Trnjanin)
Kolektiv Počemučka (Slovenija)
Zasedba: Nataša Keser, Klemen Kovačič, Filip Mramor, Domen Novak, Miranda Trnjanin
Predmetno gledališče, v slovenščini z angleškimi nadnapisi
Gledališče Glej, ob 20:30
Trajanje 80 min
27
september
petek
Foto Borut Bučinel
Agota Kristof
Režiserka: Mia Skrbinac
Lutkovna predstava
Tunel LGL, ob 22:30
Trajanje 45 min
28
september
sobota
Justina Jukonytė
Vilensko gledališče »Lėlė« (Litva)
Likovna podoba: Neringa Keršulytė
Lutkovna predstava, brez besed
Oder pod zvezdami, ob 9:30
Trajanje 50 min
28
september
sobota
Sarah Chaudon, Clara Palau y Herrero, Tobias Tönjes
TANGRAM (Nemčija)
Likovna podoba in zasedba: Sarah Chaudon, Clara Palau y Herrero
Senčna predstava, brez besed
Veliki oder LGL, ob 11:00
Trajanje 35 min
28
september
sobota
Foto: Nika Hölcl
Režiserka: Asja Kahrimanović
Lutkovna predstava po motivih slikanice Joeja Todd-Stantona
Mali oder LGL, ob 12:00
Trajanje 30 min
28
september
sobota
Foto Mitja Vasič
Miha Golob
Gledališče materiala
Šentjakobski oder LGL, ob 15:00
Trajanje 50 min
28
september
sobota
Sarah Chaudon, Clara Palau y Herrero, Tobias Tönjes
TANGRAM (Nemčija)
Likovna podoba in zasedba: Sarah Chaudon, Clara Palau y Herrero
Senčna predstava, brez besed
Veliki oder LGL, ob 16:00
Trajanje 35 min
28
september
sobota
Justina Jukonytė
Vilensko gledališče »Lėlė« (Litva)
Likovna podoba: Neringa Keršulytė
Lutkovna predstava, brez besed
Oder pod zvezdami, ob 17:00
Trajanje 50 min
10.00 €
28
september
sobota
Foto: Nika Hölcl
Režiserka: Asja Kahrimanović
Lutkovna predstava po motivih slikanice Joeja Todd-Stantona
Mali oder LGL, ob 17:00
Trajanje 30 min
28
september
sobota
Ezéquiel Garcia-Romeu
Théâtre de la Massue - Cie Ézéquiel Garcia-Romeu (Francija)
Dramaturgija in režijsko svetovanje: Laurent Caillon
Gledališče podob, brez besed
Stara mestna elektrarna - Elektro Ljubljana, ob 18:00
Trajanje 55 min
3 reasons to book on our web site